www.svethardware.cz
>
>
>

Intel možná chystá největší akvizici ve své historii, kupuje výrobce čipů Altera

Intel možná chystá největší akvizici ve své historii, kupuje výrobce čipů Altera
, , aktualita
Šíří se spekulace o tom, že se Intel chystá převzít výrobce čipů Altera, a to za částku 10 miliard amerických dolarů. Na informace již reagoval akciový trh skokovým nárůstem cen akcií obou společností.reklama
Pokud se zprávy potvrdí, půjde o největší výdaj Intelu v jeho historii. Zatím drží prvenství nákup bezpečnostní společnosti McAfee z roku 2011, za kterou Intel zaplatil 7,7 miliardy. Nedávno Intel snížil téměř o miliardu svůj odhad zisků za první čtvrtletí letošního roku s odůvodněním, že spousta menších firem upouští od upgradu svých osobních počítačů. Obecně Intelu trh s desktopovými čipy, kterému Intel kraluje, začíná být malý. Generální ředitel společnosti Intel Brian Krzanich již naznačil, že budoucnost společnosti vidí v hledání nových trhů a technologií.

Společnost Altera je jedním ze dvou největších výrobců FPGA programovatelných čipů, které našly velké uplatnění v mobilních bezdrátových sítích, v armádě a dalších průmyslových odvětvích. Více než dvě třetiny zisků společnosti pochází od velkých telekomunikačních společností, armády či leteckého průmyslu. To je přesně oblast trhu, kde se zatím Intel výrazněji neangažuje.

Akvizice společnosti, jako je Altera, je tedy pro Intel víceméně logickým krokem. Zpráva o převzetí nebyla zatím oficiálně potvrzena ani jednou stranou, nicméně informovala o ní řada zejména ekonomických zdrojů.

Spekulace skokově zvýšily ceny akcií Intelu o víc než 6 %, ale na druhou stranu zvýšily i cenu společnosti Altera, a to téměř o 30 %.

Zdroj Fudzilla
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář