www.svethardware.cz
>
>
>

Intel možná chystá velké propouštění zaměstnanců

Intel možná chystá velké propouštění zaměstnanců
, , aktualita
Před několika dny jsme se podívali na to, jak Intel v poslední době přišel o své klíčové pracovníky, jako je Kirk Skaugen a Doug Davis. Nyní se začalo mluvit o tom, že by firma měla chystat velké propouštění.reklama
Na první pohled Intel působí jako firma, která může být ve své pozici spokojena. Drží téměř celý serverový trh, AMD ji už dlouhou dobu neohrožuje a výdělky jsou dlouhodobě stabilní. Na druhou stranu je tu ale strašák v podobě mobilního trhu (tím nemyslíme notebooky, ale tablety a telefony), v němž se Intel již dlouho snaží prosadit a stále se nedaří a vedle toho není moc úspěšný ani plán stát se smluvním výrobcem čipů jako TSMC či podobné firmy.

Nedávno se také Intel rozhodli opustit dlouhodobí zaměstnanci, což by mělo být spojeno s příchodem Dr. Venkaty Renduchintaly. Tento vývoj by měl zasáhnout také řadové zaměstnance, neboť dle listu The Oregonian Intel plánuje propouštění, a to ne zrovna malé. Mluví se o více než deseti procentech z celkové pracovní síly.

Intel aktuálně po celém světě zaměstnává na 107 tisíc lidí, takže zde jsou počty jasné, šlo by o více než deset tisíc lidí. V samotném Oregonu přitom firma zaměstnává na 19.500 lidí, z nichž pět procent nabrala od minulého léta. Právě v Oregonu totiž funguje její důležitá továrna, Fab D1X, v níž se budou vyrábět první intelovské 10nm čipy. Vedle toho jsou v Oregonu ještě dvě starší továrny (D1D a D1C) vyrábějící 14nm a 22nm technologiemi. Pro Intel je tedy Oregon strategicky důležitým místem, takže tamních zaměstnanců se propouštění může týkat jen okrajově.

V minulém roce Intel propustil cca 1100 zaměstnanců a pokud se tyto zprávy potvrdí, šlo pouze o desetinu toho, co je plánováno na letošní rok. Obávat by se měli především ti, jejichž práce je spojena s mobilním světem, a tedy hlavně zaměstnanci mladé mobilní divize (Intel Mobile Communications) založené teprve v roce 2011. Pravdu se dozvíme možná již zítra, kdy Intel zveřejní své finanční výsledky za první čtvrtletí, které dle předpokladů nebudou nejlepší. Je zřejmé, že firma se i nadále zaměří na klíčové oblasti: x86, datová centra, slibný IoT a paměťové technologie jako 3D XPoint. V ostatních ohledech by ale mohla svou strategii změnit.

Zdroj: The Oregonian
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek