www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel nabízí osm nových Core i3 a Pentium

Intel nabízí osm nových Core i3 a Pentium
, , aktualita
Intel zařadil do své aktuální nabídky desktopových procesorů celkem osm nových modelů, a to čtyři Core i3 a čtyři Pentia. Z toho jsou dvě Core i3 i Pentia označeny písmenem T, takže jde o nízkospotřebové modely.reklama
Všechny nové procesory samozřejmě vychází z aktuální architektury Haswell, respektive Haswell Refresh, takže jde o 22nm procesory určené pro socket LGA 1150. Dle serveru CPU World mají tyto nové procesory za úkol nahradit starší modely, oproti nimž nabídnou o 100 MHz vyšší pracovní frekvenci, podporu nových desek s čipsety Intel 9 Series, přičemž budou prodávány za stejnou cenu jako staré.uvedené hodnoty TDP v tabulce neplatí, až na procesory řady T


Pro ilustraci tu máme například Intel Pentium G3250, který nahradí starší procesor Pentium G3240 a nabídne pracovní frekvenci 3,2 GHz oproti 3,1 GHz. Tím to ale nekončí. Maximální spotřeba byla dle zveřejněné tabulky snížena ze 65 W na 53 W, ovšem oficiální stránky Intelu stále udávají 65 W, takže se s největší pravděpodobností nic nezměnilo. Novinkou je technologie Intel Secure Key, čili generátor náhodných čísel pro účely zabezpečení. Všechna nová Pentia jsou dle očekávání dvoujádrová a bez Hyperthreadingu a mají stejná grafická jádra jako starší verze.

Co se týče Core i3, pak model Core i3-4370 nahradí starší 4360 a rovněž nabídne o 100 MHz vyšší frekvenci. I zde je v tabulce uvedena nižší hodnota TDP, než jakou udává Intel (65 W), ovšem hodnoty TDP u procesorů řady T uvedené v tabulce údajům Intelu odpovídají.

Tentokrát nás tedy Intel nepřekvapil žádnou specialitkou, ale to od něj ostatně nikdo ani nečekal. Nyní se již můžeme těšit spíše na to, až dorazí nové procesory Broadwell.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek