www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel najíždí na 3D NAND čipy od Micronu

Intel najíždí na 3D NAND čipy od Micronu
, , aktualita
Společnosti Intel a Micron jsou na poli SSD dlouhodobí partneři, a tak je jasné, že první 3D NAND Flash čipy Micron využije ve svých SSD právě Intel. My se jako jeho zákazníci můžeme těšit na vyšší kapacity i výkon.reklama
Intel by měl představit na trhu svá nová SSD využívající 3D NAND paměti Micron již někdy na jaře a je jedině dobře, že Samsung, který byl dosud se svými 3D NAND paměťmi napřed, získá další konkurenci. Od nových SSD firmy Intel tak můžeme očekávat vyšší výkon i kapacity a slibována je také vyšší energetická efektivita.

Intel v této době nabízí SSD pro běžné spotřebitele, jež dosahují maximální kapacity 4 TB. S novými paměťmi od Micronu bude moci nabídnout 2,5" SSD s kapacitami nad 10 TB a pokud se použijí na běžném Flash disku, ten by mohl mít kapacitu až 3,5 TB. Co se týče výkonu, očekává se především výrazně rychlejší čtení a zápis na úrovni malých souborů (4K) a také celkově rychlejší operace při náhodném čtení a zápisu. O nižší spotřebu se zase postará nový režim spánku, který neaktivní paměťové čipy dokáže zcela vypnout, přičemž jde čistě o jednotlivé čipy, ne o celé pouzdro.

Micron přitom používá odlišnou architekturu než konkurenční Samsung a Toshiba. Udává, že jeho buňky s označením Floating Gate Cells jsou lepší s ohledem na výkon, kvalitu a spolehlivost. Navíc mají tyto paměti umožnit výrobu dosud největšího spotřebitelského SSD, ovšem pak je tu ještě jedna otázka, a to cena za gigabajt.

Z letáku se můžeme přesvědčit o tom, že Micron si chystá jednak 3D NAND paměti s MLC a také s TLC buňkami. A pokud mají MLC verze dosáhnout kapacity 32 GB, je logické, že u TLC to bude až 48 GB.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek