www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel NUC 2.0: minipočítače pro hry a bezdrátové dobíjení

Intel NUC 2.0: minipočítače pro hry a bezdrátové dobíjení
, , aktualita
Dnes se trošku neočekávaně objevily podrobné informace o počítačích NUC 2.0, čili druhé generaci miniaturních desktopů Intel, které již budou založeny na procesorech Broadwell. Zaměřit se mají i na hry.reklama
My jsme si tento rok vyzkoušeli Intel NUC s Core i3, který se ukázal jako dostatečně výkonný a velmi úsporný a malý počítač. Od nových NUC 2.0 bychom tedy měli očekávat ještě lepší vlastnosti a nyní se můžeme podívat, co nám slibuje samotný Intel. Nejdříve tedy roadmap.
- klikněte pro zvětšení -


V této době tedy jsou na trhu NUC Wilson Canyon a Forest Canyon, které budou následovat výkonnější Rock Canyon s Core i3 a Core i5 a Pinnacle Canyon s Celerony generace Braswell (nástupci Bay Trail-D). Žlutá a růžová políčka v obrázku nám tedy ukazují budoucí novinky a pokud mohu soudit, dle těchto informací se zatím o velké překvapení nejedná. Jde totiž především o to, jaké budou ony použité procesory Core i3, Core i5 a Celeron. Jinak se očekávalo využití nových SSD pro M.2, nabídka více grafických výstupů včetně podpory rozlišení 4K. Ovšem pak je tu také informace o náhradních krytech počítačů, které v sobě integrují rozhraní NFC, ale také bezdrátové dobíjení, což je dobrý nápad. Pokud tedy budete mít počítač NUC položený na stole a ne zavěšený na zadní straně monitoru, budete moci jeho malou plochu využít k bezdrátovému dobíjení telefonu, s nímž počítač také díky NFC naváže datový kontakt.

Pak je dobrou zprávou, že i méně výkonně modely s Celerony budou mít ve výbavě čtyři porty USB 3.0 a výkonnější nezapomněly na moderní verzi Wi-Fi 802.11ac. Následně se můžeme podívat na podrobnější, ale stále neúplné specifikace dvou nových NUC, které patří do rodiny Rock Canyon. Oba si jsou velmi podobné.
- klikněte pro zvětšení -
- klikněte pro zvětšení -


První model, tedy NUC Kit NUC5i5RYH, bude vyšší než druhý NUC Kit NUC5i5RYK. Jak to ze specifikací vypadá, jejich výbava bude v podstatě stejná, tedy až na to, že větší model nabídne jednu pozici pro jedno 2,5" zařízení s výškou až 9,5 mm. Uživatel se tedy nebude muset spoléhat pouze na SSD pro slot M.2. Co se týče zpracování obou verzí, dle označení FPO nemusí jít o konečný design. Nicméně takto to vypadá, že stříbrná část bude hliníková, čímž by se Intel přiblížil k Mac mini.

Tyto specifikace upřesňují, že vrchní panely budou moci vyrábět další firmy, čili půjde o jakousi otevřenou možnost úpravy funkčnosti. Pro NFC a bezdrátové dobíjení nabídne základní deska příslušné konektory a pro případná další zařízení tu jsou také dva interní headery rozhraní USB 2.0. Napájení bude i zde zajištěno klasickými adaptéry, v těchto případech s maximálním výkonem 65 W. Velkou otázkou pak jsou specifikace nových procesorů, u nichž Intel zatím nezveřejnil označení, frekvenci, velikost cache a ani označení grafického jádra.

První NUC 2.0 budou založeny na procesorech Core i3 "Broadwell" a určeny budou dle výrobce pro mainstreamové hraní, tvorbu obsahu, domácí kancelář a HTPC. Využít mají procesory s 15W TDP a k dispozici by měly být snad ještě v tomto roce. Později, někdy v prvním čtvrtletí 2015, se mají ukázat modely s Core i5, ale také s 15W TDP. Vybaveny budou silnější integrovanou grafikou a jde právě o výše prezentovanou dvojici.

Až někdy v druhém čtvrtletí příštího roku přijdou NUC 2.0 s procesory Celeron "Braswell", čili Pinnacle Canyon. Opět ale nevíme nic o výkonu těchto procesorů a zde ani o spotřebě. Snad již brzy se tedy ukáže, s jakými integrovanými grafikami se Intel vytasí a zda opravdu přinese své výkonné Iris Pro i mezi nižší řady procesorů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře