www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel NUC se Skylake "Swift Canyon" a DDR4 vyfoceno

Intel NUC se Skylake "Swift Canyon" a DDR4 vyfoceno
, , aktualita
Server Legit Reviews přinesl fotografie chystaného NUC od Intelu, které je vybaveno novým 14nm procesorem řady Skylake-U "Swift Canyon". Jedná se už o procesory podporující paměti DDR4, což je tedy i případ tohoto počítače.reklama
Nové NUC bylo prezentováno na IDF15, jak jinak, a to ve své "nahé" podobě. Můžeme se tedy podívat přímo na základní desku, i když se nedá říci, že by na ní bylo něco překvapivého. Její provedení je klasické, čili na vrchní straně, ke které bude mít přístup i uživatel, jsou paměťové pozice plus další malé sloty pro M.2 SSD a mPCIe pro případný modul s Wi-Fi a Bluetooth. Na opačné straně bude samotný procesor, což dokládá i umístěný malý chladič. Intel tedy ani zde nepočítá s pasivně chlazeným řešením, ale třeba představí i jiný model, který na ně bude spoléhat. Osobně bych s tím však nepočítal.

Máme tu tedy malou desku pro PC formátu 4 x 4 palce, čili cca 10 x 10 cm, do nějž budeme moci ve dvou modulech SO-DIMM nacpat až 32 GB paměti DDR4 ve dvoukanálovém zapojení, což nám dá slušných 34.000 MB/s propustnosti při základní frekvenci 2133 MHz. Prezentovaný model využíval moduly Kingston HyperX Impact a také M.2 SSD stejné značky. Prezentovaný NUC totiž byl součástí výstavy firmy Kingston a ne Intelu, což je zřejmé už z blízkého popisku.

Počítač ukázal své celkové čtyři porty USB 3.0, HDMI 1.4a, mini DisplayPort 1.2, gigabitovou LAN a také audio konektor. Na desce se pak nachází ještě header pro USB 2.0, takže bude možné připojit další dva porty, pokud vám to tedy skříň umožní.

Dle starších informací mají Skylake-U přijít na trh už v tomto kvartálu, a to v podobě 28W a 15W čipů, v jejichž případě se pasivní chlazení asi opravdu neuplatní. Pak tu jsou ale také ještě slabší Braswell, v jejichž případě by to už šlo.

Zdroj: Legit Reviews
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře