www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel odhaluje rychlou SSD sérii 750

Intel odhaluje rychlou SSD sérii 750
, , aktualita
Intel přestavil novou řadu SSD pamětí do slotu PCIe, která nabízí dost zajímavé rychlosti v kombinaci s přijatelnou cenou. Zatím byly odhaleny 400GB a 1,2TB modely. Bohužel v repertoáru chybí 800GB model.reklama
V dnešní době, kdy klasické plotnové HDD začaly značně brzdit výkon počítačů, se nejprve objevily revoluční SSD disky, které problémy ve velké míře vyřešily. Jejich jediným úskalím je, že se ve většině případů vážou na 'pomalé' rozhraní SATA. Pomalé ve smyslu, že jsou schopny pracovat s mnohem vyššími rychlostmi, ale brzdí je propustnost.

A proto se na trhu začaly objevovat SSD disky pro rozhraní PCIe, které již zcela dokáže využít jejich potenciál. Již jsou na trhu několik let, ale vždy se jednalo o trošku vyšší cenovou kategorii než v případě klasických SSD.

Intel ale právě představil novou řadu SSD na bázi PCIe, které nabídnou opravdu zajímavé rychlosti a relativně zajímavou cenu, která má však stále daleko k ceně klasických plotnových disků. V jeho případě se jedná o rozhraní NVMe, které si konečně našly svou cestu do klasických počítačů, protože NVMe je pro paměti vhodnější.

Rychlosti se v případě 1,2TB verze pohybují až okolo 2 400 MB/s v případě sekvenčního čtení a 1 200 MB/s v případě sekvenčního zápisu. IOPS se vyšplhalo k hodnotě 440 000 pro čtení a 290 000 pro zápis, což je v obou případech až 4násobná hodnota oproti jiným SSD.

Série 750 je založena na 20 nm MLC NAND, které jsou spojeny až 18 kanály. 9 procent SSD je vyhrazeno pro případ, že některé části disku odejdou do křemíkového nebe. Podle Intelu je tato řada kompatibilní s čipsety Z97 a X99, což by se pravděpodobně nemělo vylučovat s možností, aby i ostatní čipsety byly kompatibilní. Ohledně systémů jsou podporovány OS vyšší než 64bitové Windows 7.

A již dříve zmiňovaná cenovka se vyšplhala k 389 dolarům (asi 9850 Kč) pro 400GB verzi, takže se s cenou dostáváme pod dolar za GB. To samé lze říct o 1,2TB verzi, která má ještě lepší poměr cena/GB. Stojí 1 029 dolarů (asi 26 000 Kč). V zahraničí je tato řada již dostupná, takže se můžeme těšit na první reálné testy, zda výkon skutečně odpovídá měřením Intelu.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek