www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel plánuje podporu technologie Adaptive Sync

Intel plánuje podporu technologie Adaptive Sync
, , aktualita
Společnost Intel začala uvádět na trh novou generaci procesorů, jejichž grafické čipy nabídnou oproti předchozí generaci výrazně vyšší výkon, což se týká především procesorů s Iris Pro. Není tak divu, že uvažuje i o podpoře synchronizační technologie výstupu.reklama
Jistě víte, že na VESA Adaptive Sync, která je součástí DisplayPort 1.2a, je založena technologie AMD FreeSync, která slouží k synchronizaci výstupu grafické karty s monitorem. Výsledkem pak je plynulý obraz se sníženým zpožděním a bez roztrhaných snímků. Nové grafické čipy v procesorech Skylake přitom už budou mít takový výkon, který nám umožní i hrát moderní 3D hry, tedy až na ty nejnáročnější, takže plánovaná podpora technologie Adaptive Sync není ani nic překvapivého. Intel ale ještě neslíbil nic určitého, a tak ani rámcově nevíme, kdy by měl tuto technologii začít podporovat. Uvažovat tak můžeme až o některé z dalších chystaných procesorových generací.

Plány Intelu na podporou Adaptive Sync prozradil David Blythe (chief graphics software architect), který konkrétně řekl, že Intel je nakloněn standardům jako Adaptive Sync a má plány zahrnout podporu tohoto volitelného rozšíření rozhraní DisplayPort u svého hardwaru. Konkrétnější však nebyl.

Adaptive Sync přitom není žádnou novinkou. Již roky funguje na něm založená funkce v rozhraní embedded DisplayPort (eDP) používaném v noteboocích, kde ale slouží především ke snížení spotřeby displeje. V tomto případě se výsledná funkce nazývá Panel Self-Refresh (PSR). Lze tedy předpokládat, že již existující procesory Intelu, respektive jejich grafická jádra, jsou na tuto funkci připravena. Ovšem dle jistého zdroje, který je s věcí obeznámen, zdaleka ne všechny dnes prodávané intelovské procesory plně podporují celé specifikace Adaptive Sync a týkat se to bude až procesorové generace, která přijde za Skylake, což by měla být Kaby Lake.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik