www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel pravděpodobně pracuje na zařízení pro rozšířenou realitu

Intel pravděpodobně pracuje na zařízení pro rozšířenou realitu
, , aktualita
Podle Wall Street Journal Intel pracuje na zařízení pro rozšířenou realitu. Zdá se tak, že HoloLens od Microsoftu by měl další zajímavou konkurenci. Dočkáme se skutečně tohoto zařízení pro rozšířenou realitu?reklama
Intel by se podle všeho měl vrhnout do oblasti rozšířené reality (anglicky augmented reality = AR). Ta umožňuje přidávat do reálného prostředí imaginární objekty, které se chovají, jako by byly součástí skutečného světa, nebo promítat obrazy. To umožňuje například hraní zajímavých her, ale je zde i praktické využití při práci v průmyslu, pro různé návrhy či se takto dá na zeď promítnout třeba Skype hovor.

Intel plánuje především využít svou technologii RealSense, díky níž počítače dostanou trojrozměrný "zrak". Zařízení pro rozšířenou realitu by tak mělo být schopné rozpoznávat pohyb rukou a prstů a reagovat na gesta. Na technologii Intel RealSense je založená i "chytrá helma", kterou společnost Daqri předvedla na lednovém CESu, 3D kameru RealSense mají i některé notebooky.
Smart Helmet na CESu 2016


Samotný AR headset však nebude pravděpodobně vyroben přímo Intelem, ale společnost se bude držet tradice a dodá spíše jednotlivé komponenty a výsledný design nechá na obchodních partnerech.

O zařízení pro rozšířenou realitu od Intelu však není zatím mnoho informací. Sama společnost tuto zprávu oficiálně nepotvrdila, a k tématu chystaného AR zařízení se odmítla vyjadřovat. Zdá se však, že se tohoto zařízení od Intelu skutečně dočkáme, protože společnost chce rozšířit své pole působnosti.

Zdroj: roadtovr.com, DAQRI
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek