Intel předvedl další světelnou show s drony

Intel předvedl další světelnou show s drony
, , aktualita
Intel o sobě dává rád vědět, už jednou se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů díky dronům. Nyní jich zdvihl do vzduchu hned sto a nechal je provádět synchronizované úkony, které doplnila ještě světla na spodních částí dronů.reklama
V těchto dnech probíhá v Americe koncil Association for Unmanned Vehicle Systems International (AUVSI) - Mezinárodní asociace pro neřízené systémy. Při její příležitosti Intel uspořádal světelnou show v Palm Springs v Californii. Tato akce byla první, kterou posvětil úřad FAA (Federal Aviation Administration), který v minulosti dělal s testováním a provozováním dronů velké problémy například Amazonu.


Při této příležitosti FAA uvolnila pravidla pro lety s drony v Americe. Například školáci již nemusí žádat o povolení "pro vědecké a studentské úkony." Dále museli někteří piloti dronů mít leteckou licenci, ta byla nyní nahrazena testem, který se musí každé dva roky opakovat.

Zdroj: Engadget

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek