www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Intel přejmenuje Atomy a připravil NUC pro rozlišení 4K

Intel přejmenuje Atomy a připravil NUC pro rozlišení 4K
, , aktualita
Společnost Intel má hned dvě novinky. Jednak se rozhodla přejmenovat procesory Atom v duchu procesorů Core a vedle toho si připravila také zbrusu nové NUC5i7RYH s výkonným procesorem a podporou rozlišení 4K.reklama
Intel tedy chce jednak zjednodušit označení procesorů Atom a také je jím lépe od sebe odlišit, co se týče výkonu. I když ten, kdo dobře zná označovací schema firmy Intel pro procesory Atom, bude možná tvrdit opak. Nicméně důležité je to, že procesory Atom dostanou označení x3, x5 a x7, čili jde o obdobu Core i3, i5 a i7.

Tato změna nastane s další generací Atomů, čili by mělo jít o první 14nm modely. Intel Atom x3 přitom budou určeny pro základní modely tabletů, phabletů a chytrých telefonů a x7 nabídnou nejvyšší výkon. Nic víc o nich ale zatím není známo, ovšem z obrázku prezentace si také můžeme potvrdit, že Intel skutečně chystá další generaci procesorů Core M. Ty se poprvé objevily loni na podzim a šlo o vůbec první 14nm procesory, které se dostaly na trh, tedy generace Broadwell. Je tedy otázka, zda to samé Intel náhodou neplánuje i pro další generaci Skylake.
- klikněte pro zvětšení -


Vedle toho to máme také nový model NUC, a to NUC5i7RYH vybavený novým procesorem Core i5-5557U generace Broadwell-GT3 s grafikou Intel Iris 6100. Ta má ve výbavě 48 shaderů a pracuje na 300 až 1100 MHz a ačkoliv ji zdroj zmiňuje, tato verze opravdu nemá vlastní L4 cache typu eDRAM. Tu bude mít v aktuální generaci až Iris 6200. K tomuto PC si můžeme dokoupit až 16 GB paměti DDR3-1866 v modulech SO-DIMM.
- klikněte pro zvětšení -


Jedná se o větší NUC, které má ve svých útrobách i prostor pro jeden 2,5" disk či SSD a vedle toho pojme ještě jedno SSD v kartě M.2. Mezi porty patří čtyři USB 3.0, z nichž dva jsou stejně jako zvukový konektor vepředu, pak tu máme DisplayPort 1.2 i HDMI 1.4 (oba v miniverzi), infračervený port, Gb Ethernet a napájecí konektor pro 65W adaptér. I toto PC nabídne možnost vyměnit víko za speciální s integrovanou bezdrátovou nabíječkou, rozhraním NFC či něčím jiným.

Intel také zveřejnil svou roadmap pro tento a příští rok, která se týká jeho NUC. V průběhu tohoto i větší části příštího roku budou tedy aktuální NUC s procesory Broadwell, které mají kódové označení Rock Canyon. Roadmap tedy kupodivu neukazuje žádné modely, jež by využívaly procesory Skylake, ačkoliv ty mají dorazit ještě v tomto roce. Ovšem to vůbec neznamená, že se takové nechystají.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář