www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel připravuje čtyři NUC se Skylake

Intel připravuje čtyři NUC se Skylake
, , aktualita
Intel se rozhodl k obohacení své nabídky počítačů NUC (Next Unit of Computing) o čtyři nové modely, které dostaly označení NUC6i5SYK, NUC6i5SYH, NUC6i3SYK a NUC6i3SYH. Všechny využijí moderní 14nm procesory Skylake.reklama
Rodina Intel NUC se tedy nyní rozrůstá o modely NUC6i5SYK, NUC6i5SYH, NUC6i3SYK a NUC6i3SYH, dle jejichž označení už lze určit, že první dva využijí procesor Core i5 a zbylé procesor Core i3. Bude to přitom generace Skylake-U vyrobená pomocí 14nm procesu.

Konkrétně to bude procesor Core i5-6260U, jenž i ve své řadě patří mezi nízkospotřebové. Nabídne dvě jádra s podporou Hyperthreadingu, takt 1,8 až 2,9 GHz, 4 MB L3 cache a především grafiku Iris Graphics 540. Jde o jádro GT3e, jež má mít k dispozici 48 shaderů a navíc 64 MB eDRAM, což je tedy na 15W procesor slušná výbava. Ovšem samotný tento procesor má udávanou cenu 304 USD.

Dalším procesorem je Core i3-6100U, který má také dvě jádra, ale bez Hyperthreadingu. Základní a zároveň nejvyšší takt je 2,3 GHz, paměti L3 cache tu máme 3 MB a vedle toho integrovanou Intel HD Graphics 520. Ta je vybavena 24 shadery. Spotřeba tohoto procesoru je stejná jako u předchozího.

Lze očekávat, že výkonnější dvojice NUC bude podporovat displeje s rozlišením Ultra HD a vedle toho až 32 GB RAM DDR4 a SSD v podobě karty M.2. Dále budeme moci využít rozhraní HDMI 1.4b, DisplayPort 1.2, čtyři porty USB 3.0 (jeden s posíleným napájením), gigabitový Ethernet, Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.1. NUC6i5SYH bude o něco vyšší než NUC6i5SYK, díky čemuž se do něj může nainstalovat vedle M.2 SSD také jeden 2,5" disk či SSD. To samé by mělo platit pro modely s Core i3, čili jinak by se tyto dvojice počítačů od sebe neměly lišit.

Intel nezveřenil cenu a ani nic o dostupnosti těchto nových NUC, takže se necháme překvapit.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře