www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel prodává kompletní levné NUC s Brasswell

Intel prodává kompletní levné NUC s Brasswell
, , aktualita
Prodávané počítače Intel NUC byly doposud na trhu k dostání pouze jako barebone nebo dokonce jen jako samostatné základní desky. Nyní ale přichází na trh první kompletní NUC, a to model NUC5PGYH.reklama
Cena Intel NUC5PGYH byla stanovena na 255 dolarů, čili něco přes 6000 Kč, což je celkem málo za hotové PC. Nicméně výbava tomu také odpovídá. Máme tu tedy malý počítač vybavený procesorem Intel Pentium Braswell, což tedy musí být model Pentium N3700, neboť jiné Braswelly z řady Pentií neexistují. Vybaven je 4 jádry na taktu 1,6 až 2,4 GHz, 2 MB L2 cache a grafikou HD Graphics se 16 shadery. To s TDP pouze 6 W a typickou spotřebou 4 W.

Jako jediné NUC je také vybaven pamětí a úložným zařízením, a to konkrétně 2 GB DDR3 a 32GB SSD, přičemž předinstalovány jsou Windows 10. Jde o naprostý základ, přičemž v případě paměti RAM je využit jeden modul DDR3L-1600 MHz, který budeme moci leda vyměnit (druhý slot tu nenajdeme), ovšem 32 GB paměti Flash je na napevno připájené eMMC a vedle toho tu máme i 2,5" pozici a rozhraní SATA 6 Gbps (limit je 7mm výška).

Mezi porty a rozhraními najdeme celkem čtyři USB 3.0 (jeden přední má posílené napájení), dále gigabitový Ethernet plus Wi-Fi 802.11ac a Blluetooth 4.0, obrazové výstupy HDMI a D-Sub, audio výstup s optickým TOSLINK, otvor pro zámky Kensington a také slot pro karty SD. Vepředu máme ještě infračervený port pro dálkový ovladač.

V našich obchodech již nové NUC5PGYH najdeme, ovšem ne za cenu mírně přes 6000 Kč, ale za cca 6600 - 6700 Kč. I tak jde ale o zajímavý kousek.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře