www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel prozradil chystaný procesor Core i7-6950X Extreme Edition

Intel prozradil chystaný procesor Core i7-6950X Extreme Edition
, , aktualita
Intel se na svých stránkách zmínil o novém procesoru Core i7 řady Extreme Edition, který se tak asi již brzy zařadí do nabídky HEDT (High End DeskTop) procesorů určených pro patici LGA 2011 v3. Co slibuje?reklama
Nový procesor se objevil v changelogu softwaru Intel Management Engine, a to tedy přímo na stránkách společnosti, takže můžeme mluvit o spolehlivém zdroji. V novém seznamu je celá řada procesorů Core i7, ale mezi nimi vykukuje dosud neznámý Core i7-6950X Processor Extreme Edition.
- klikněte pro zvětšení -


Vedle označení byly zmíněny také dvě klíčové specifikace, a to pracovní frekvence až 3,5 GHz a 25 MB paměti L3 cache. Tyto specifikace odpovídají již dříve udávaným informacím o tomto procesoru, jenž se zařadí na vrchol 14nm řady Broadwell-E. Můžeme jej považovat za přímého nástupce Core i7-5960X generace Haswell-E, který má stejný takt (3 až 3,5 GHz), ovšem "pouze" osm jader, zatímco nový model jich bude mít deset. To ale ještě nebylo oficiálně potvrzeno, ovšem dle 25 MB L3 cache už je to jisté i tak. Umožní to především přechod z 22nm na 14nm výrobní proces, přičemž TDP 140 W zůstane. Stejně tak zůstane i patice LGA 2011 v3 a základní desky s čipsetem Intel X99 Express, takže bude možné pouze vyměnit samotný procesor (pochopitelně po aktualizaci BIOSu).

Krom Core i7-6950X se dočkáme také osmijádrového Core i7-6900K a šestijádrových Core i7-6850K a Core i7-6800K. Jejich takty se budou pohybovat mezi 3,2 až 3,8 GHz, TDP bude také 140W a jako obvykle tu bude 256 kB L2 cache a 2,5 MB L3 cache na jádro (L3 cache sdílená). Očekává se rovněž, že se standardem namísto DDR4-2133 MHz stanou paměti DDR4-2400 MHz.

Core i7-6950X tedy bude prvním modelem své řady s deseti jádry (nezapomínejme také na Hyper-threading) a je možné, že si pro něj Intel vymyslí novou cenu než tradičních 999 USD a za tuto částku bude k dispozici 8jádrový Core i7-6900K. Doufejme ale, že tomu tak nebude. Příchod nové řady HEDT procesorů Intel můžeme očekávat někdy v tomto čtvrtletí.

Zdroj: Intel
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře