www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel prý letos změnil obchodní strategii na pomoc Skylake a W10

Intel prý letos změnil obchodní strategii na pomoc Skylake a W10
, , aktualita
V tomto roce nebyly prodeje počítačů PC a příslušných komponent nijak dobré, a to hned z několika důvodů. Ukázalo se také, že Intel letos změnil svou obvyklou obchodní strategii, aby zajistil dobrou výchozí pozici pro Skylake a potažmo Windows 10.reklama
Letos výrobci PC hardwaru značně pocítili snížený zájem o hardware, což někteří přičítají tomu, že PC prostě umírá, a to v desktopové i notebookové podobě. Je pravda, že o PC už není takový zájem jako kdysi, a to vlivem konkurence mobilních zařízení a také kvůli prostému faktu, že i několik let starý počítač řadě uživatelů včetně hráčů prostě stačí. Každý nepotřebuje hrát ve 4K a na Full HD dnes bohatě stačí i průměrné PC. Nicméně PC se umřít nechystá.

Je také zřejmé, že řada uživatelů čekala na druhou polovinu tohoto roku, tedy konkrétně na procesory Skylake (na ty se v podstatě ještě čeká) a na Windows 10, tedy i proto byly prodeje v prvním pololetí velice slabé. Intel přitom tradičně právě v prvním pololetí každého roku na trh dodává větší množství procesorů, aby výrobci počítačů a prodejci byli připraveni na zvýšený zájem uživatelů v druhém pololetí. Teď se ale logicky zachoval jinak a v prvním pololetí naopak dodávky snížil, aby pomohl vyprázdnit sklady.

Takto se Intel zachoval alespoň dle Tech Trader Daily, který uvádí, že v první polovině tohoto roku Intel dodal na trh o 3 miliony procesorů méně oproti "normálu", zatímco obvykle je tomu právě naopak. Výrobci PC tak budou v podstatě nuceni kupovat nové procesory Skylake, kvůli čemuž by starší modely počítačů PC a notebooků měly z trhů rychle mizet, čili přechod na novější platformu by měl být rychlejší. To se však nutně nemusí týkat našeho trhu, jehož se netýkal ani nedostatek karet AMD Radeon R9 Fury X nebo procesorů Skylake Core i7-6700K a Core i5-6600K.

Vyprázdnění skladů by tedy rozhodně dávalo smysl, když se zrovna nacházíme v době přechodu na nové procesory, čipové sady, a tedy i základní desky, operační systém a navíc i paměti DDR4.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře