www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel Ready Mode: pro méně než 10W spotřebu

Intel Ready Mode: pro méně než 10W spotřebu
, , aktualita
Společnost Intel ohlásila nástup nové technologie, která dostala název Ready Mode Technology. Využívá stavy nízké aktivity a napájení procesorů Haswell, aby dosáhla velmi umírněné spotřeby.reklama
Intel říká, že uživatelé PC se z hlediska ekologie a nákladů na provoz chovají správně, že své počítače uspávají nebo hibernují, ovšem v takovém stavu jsou samozřejmě nepoužitelné a výhodou je jen jejich rychlé probuzení. Zde má právě posloužit nová Intel Ready Mode Technology, která využije různé stavy s označením C, v nichž mohou fungovat moderní procesory Haswell. Ty mohou pracovat v režimu velmi nízké spotřeby a přitom plnit úkoly, jako je třeba streaming multimédií do TV či mobilních zařízení nebo synchronizace dat.

Společnost předpokládá, že v nejbližší budoucnosti budou v kategorii desktopových PC nejvíce populární systémy All in One a malé počítače ve stylu Intel NUC, vedle čehož se Intel chce více věnovat také nadšencům. Nicméně Ready Mode Technology se uplatní především v prvních dvou případech.

Technologie má využívat především procesor v režimu C7, kdy by měl celý systém mít spotřebu pod 10 W. Nicméně to samozřejmě bude velmi záviset i na ostatním hardwaru, a to konkrétně úložných zařízeních, efektivitě napájecího zdroje, atd. Příslušný software má být k dispozici široké veřejnosti, takže jej budeme moci využít u vlastnoručně sestavených počítačů a jedná se o obdobu funkce Connected Standby, ovšem se značně rozšířenou podporou OS a aplikací. Podporovány pak budou základní desky s čipovými sadami Intel série 8 a 9.

Nakonec Intel ohlásil, že chce expandovat na trhu zařízení "portable All-in-One", přičemž je otázkou, jaká zařízení si pod tím máme představit. Klasická AiO jsou v podobě velkých počítačů integrovaných v desktopových monitorech, ale ty můžeme těžko označit za přenosné. Můžeme tedy očekávat podobné produkty, které ale budou lehčí, pravděpodobně dostanou vzhled přerostlých tabletů a dostanou také baterii. První taková zařízení ostatně již jsou na trhu, a to například v podobě recenzovaného Asus Portable AiO P1801-T, který však využívá kombinaci SoC NVIDIA Tegra 3 a Androidu. Intel si pro vývojáře chystá referenční systém, aby výrobci mohli využít jím vyvinuté technologie a lze očekávat, že nástup takových systémů zaznamenáme po příchodu nových procesorů Broadwell a některé se možná představí již za pár měsíců na Computexu. Tam bude k vidění přinejmenším onen referenční systém od Intelu, který dostal označení Black Brook.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek