www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Skull Canyon: chystá se hi-end NUC

Intel Skull Canyon: chystá se hi-end NUC
, , aktualita
Společnost Intel se chystá přinést na trh počítač typu NUC (next-unit of computing) s kódovým označením Skull Canyon. Očekávat můžeme moderní procesor Skylake, který bude vybaven výkonnou Iris Pro 580.reklama
Intel zatím stihl vydat jen obrázkový teaser, který nám dohromady nic moc neřekne, ale i tak si můžeme udělat obrázek o tom, co si pro nás chystá. Pokud má jít o dosud nejvýkonnější NUC, které bude vybaveno grafickým jádrem Iris Pro, je poměrně jasné, co můžeme očekávat.

Můžeme se těšit na procesor Intel Core 6. generace (Skylake), který bude vybaven grafickým jádrem Iris Pro 580 (GT4e). To slibuje velice slušný výkon díky svým 72 shaderům, či EU (Execution Unit) a 128 MB L4 cache (eDRAM). To je přitom mezi integrovanými grafikami Intel skutečný pokrok, protože Iris Pro měly doposud maximálně 48 EU, a to v podobě Iris Graphics 540 a 550. Iris Pro 580 tedy dosud nefiguruje v žádném procesoru Intel, který se dostal na trh, takže Skull Canyon bude pravděpodobně první počítač, který takový procesor využije.

My jsme si v tomto roce vyzkoušeli procesor Core i7-5775C, jenž je vybaven jádrem Iris Pro 6200 (GT3e) se 48 shadery. Výkon tohoto jádra dosahuje 883 GFLOPS, zatímco Iris Pro 580 slibuje 1152 GFLOPS, což by mělo být vzhledem k počtu EU lepší, ale počítá se s nižším taktem. I tak jde ale o cca třetinu výkonu navíc a s takovou grafikou si budeme moci zahrát i moderní 3D hry, tedy až na ty nejnáročnější typu Witcher 3.

Otázka tedy je, jaký procesor se stane mozkem počítače Skull Canyon a jakou bude mít spotřebu. Uvidíme někdy v novém roce, kdy bude prozrazena také cena, která jistě nebude lidová.

Zdroj: Fanlesstech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře