www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Skylake-E přijdou pro socket LGA 3647

Intel Skylake-E přijdou pro socket LGA 3647
, , aktualita
Už čtvrtou generaci procesorů Intel pro HEDT obsluhuje socket LGA 2011, jenž se ale dočkal alespoň revize v podobě LGA 2011 v3. Chystané procesory Skylake-E už ale budou určeny pro nový LGA 3647 a také šestikanálové paměti.reklama
Procesory Intel Broadwell-E byly sotva uvedeny na trh a už tu máme nové informace o jejich nástupcích v podobě Skylake-E. Ty budou celkově znatelně větší a také využijí zbrusu nový socket LGA 3647, aby mohly nasadit svůj plánovaný šestikanálový kontroler pro paměti DDR4. Fotografii zmíněného socketu na desce firmy Gigabyte přinesl již server TweakTown. Už fotografie odhaluje, že budou zapotřebí také nové chladiče nebo přinejmenším nové montážní mechanismy.


Intel LGA 3647 dostal své označení podle počtu pinů, jimiž bude procesor s deskou a ostatními komponentami spojen. Jde tak v porovnání s předchozím socketem o 1636 pinů navíc. Na fotografii nejspíše není jeho finální podoba, neboť není vidět žádný mechanismus, který by mohl procesor uzamknout. Otázka je, čemu všemu má sloužit takové množství pinů navíc. Něco z toho si uzmou dva paměťové kanály navíc a pak tu bude také nová sběrnice Omni-Path pro propojení víceprocesorových systémů s propustností 100 GB/s.
Broadwell-EP


Vedle Skylake-E budou s novým socketem kompatibilní také Skylake-EP, čili serverové Xeony další generace. Společně se Skylake-EP se Intel přesune na platformu známou jako Purley, která bude škálovatelná (2S, 4S, 8S) a využije architekturu Storm Lake první generace, což je zmíněná sběrnice Omni-Path a čipové sady generace Lewisburg.

Můžeme očekávat, že tyto procesory budou obsahovat až 28 fyzických jader (56 logických) a pokud se dodrží 2,5 MB na jádro, tak tu bude celkově až 70 MB L3 cache. Hodnoty TDP se mají pohybovat mezi 45 a 160 W a linek PCI Express se využije až 48. Platforma 8S tak může nabídnout až 228 fyzických jader s 560 MB L3 cache. Lze očekávat, že Skylake-EP dorazí v první polovině příštího roku společně s novými serverovými designy, které jsou nyní známé jako Wolf Pass, Buchanan Pass a Sawtooth Pass s podporou procesorových řad Skylake-EP Xeon E5-2600 V5, Xeon E5-4600 V5 a Skylake-EX Xeon E7-8800 V5 založených stále na 14nm procesu.

V roce 2018 by se už měly objevit 10nm Cannonlake EP, a to Xeon E5-2600 V6 a pak také Cannonlake-EN - Xeon E5-8800/4800/2800 V6. Intel by tak přeskočil generaci Kaby Lake, kterou ani v případě serverových roadmap nezmińuje. Cannonlake už slibují více než 48 linek PCI Express, jež by také už měly být ve verzi 4.0 a také vyšší počet procesorových jader, a to až 32. Paměti DDR4 mají zůstat, ovšem s využitím výše taktovaných modulů.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik