www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Skylake přetaktován nad 7 GHz

Intel Skylake přetaktován nad 7 GHz
, , aktualita
Zatímco se Intel aktuálně snaží překazit možnost snadného taktování řadových procesorů Skylake, v případě modelů K jde o zcela opačný přístup. Jeden z nich byl nedávno přitom přetaktován na frekvenci nad 7 GHz.reklama
Pochopitelně že šlo o procesor Intel Core i7-6700K s TDP 91 W a výchozím napětím kolem 1,3 V, který by měl vysoké takty snášet nejlépe a především jde o to, že má odemčený násobič. Pochopitelně nejde o taktování, které by mělo nějaký praktický význam. Šlo čistě o dosažení rekordní frekvence, při čemž se využívá pro chlazení kovový zásobník plněný tekutým dusíkem, aby procesoru nevadilo nastavení mnohem vyššího napájecího napětí.

Intel Core i7-6700K má výchozí takt 4 GHz a turbo boost pouze o 200 MHz vyšší, což je ale jeho výhoda. Je vždy lepší mít vysoký základní takt než velké rozpětí turba, které může a nemusí být využito. Pokud se rozhodnete tento procesor taktovat s využitím vzduchového chlazení, pak je možné se dostat na nějakých 4,6 či 4,7 GHz, jak se povedlo v našem testu procesorů Skylake. To ale například v případě renderování znamená jen cca 14% nárůst výkonu za cenu o něco vyšší spotřeby, a to tedy v případě, že nesaháme na nastavení napájecího napětí. Pokud je zvýšíme, půjde spotřeba výrazně nahoru. No a jestli byste snad chtěli taktovat takový procesor kvůli hrám, uvidíte ve výsledných FPS ještě mnohem menší rozdíl, než je 14 procent.

Z těchto důvodů můžeme dnes taktování procesorů brát spíše jako sport, i když v případě low-end modelů, jejichž taktování se nyní Intel snaží překazit, tomu může být jinak. Nicméně zpět k i7-6700K. Dle reportáže PC Gamer má nový rekord na svědomí Chi-Kui Lam z Hong Kongu, jehož kousek pracoval na frekvenci 7025,66 MHz. A jako obvykle, bylo to taktování jen kvůli výslednému číslu, neboť z celého procesoru pracovalo pouze jedno jádro napájené napětím 4,032 V a chlazené tektutým dusíkem.

Celý systém se skládal ze základní desky ASRock Z170M OC Formula, pamětí G.SKILL Ripjaws 4 DDR4 RAM, neupřesněného 256GB SSD Plextor a karty Nvidia GeForce GT630. Tyto poslední dvě komponenty nejsou v tomto případě důelžité, alespoň ne tak jako 1300W zdroj od firmy Antec. Počítač pracovat s operačním systémem Windows XP.

Takt přes 7 GHz je tedy pro Skylake úspěch, ale nezapomínejme na to, že rekord v taktu procesoru x86 drží AMD FX-8370, který byl vyhnán až na 8,723 GHz.

Zdroj: PC Gamer
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik