www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Skylake vs. Haswell: nové benchmarky

Intel Skylake vs. Haswell: nové benchmarky
, , aktualita
Server Techbang zveřejnil jedny z prvních benchmarků, v nichž figuruje chystaný procesor Intel Core i7 6700K z generace Skylake, který se postavil známému Devil's Canyon, čili Core i7-4790K z generace Haswell.reklama
Máme tu tedy proti sobě procesory Core i7-6700K "Skylake" versus Core i7-4790K "Devil’s Canyon", přičemž první z nich byl testován na základní desce ECS Z170 Claymore a druhý na MSI Z97 Gaming. Oba procesory představují to nejlepší, co mohou desktopové rodiny Skylake a Haswell nabídnout, pokud tedy nebudeme počítat HEDT procesory Extreme, které nejsou určeny pro sockety LGA 1150 a LGA 1151.

Core i7-6700K tedy zatím stojí v čele své řady Skylake-S, ale to neznamená, že tomu tak bude navždy. Jde již o 14nm procesor, který bude vypuštěn na trh 5. srpna na akci Gamescom, kdy přijdou na trh i základní desky s čipovou sadou Intel Z170. Tento procesor nabídne čtyři jádra s podporou Hyperthreadingu, 8 MB L3 cache a taktovací frekvence 4 až 4,2 GHz, takže v tomto ohledu se nejedná o žádný pokrok ve srovnání s Core i7 4790K, spíše tedy o krůček zpět kvůli turbu nižšímu o 200 MHz. Máme tu ale podporu pamětí DDR3L-1600 a také DDR4-2133 MHz, s nimiž se počítá především a výkon navíc by měla poskytnout i přepracovaná architektura Core. Tyto procesory také mají jako obvykle svou integrovanou grafiku, zde tedy GT2 se 48 jádry a taktem 350 až 1067 MHz, přičemž nechybí podpora nových DirectX 12, OpenGL 4.3/4.4 a OpenCL 2.0. TDP se sice mírně zvýšilo na 95W, ale Intel prý vylepšil efektivitu měřenou výkonem na watt a vyšší TDP by mělo zároveň znamenat i schopnost snést vyšší zátěž bez snižování pracovní frekvence.

Nový Skylake má označení K, takže je jasné, že má odemčený násobič, a na deskách se Z170 bude možné jej snadno přetaktovat. Otázka je, co nám nová 14nm architektura a také pouzdro procesoru s teplovodivým materiálem umožní. Nakonec můžeme zmínit výčet technologií Turbo Boost 2.0, Hyper Threading, DMI 3.0, podpora 3 displejů, HEVC, VP8, VVP9 a AMC.

Jaké jsou tedy výsledky testů? Procesory byly testovány jednak v 3DMarku, kde v testu Firestrike dosáhly srovnatelných výsledků, pokud ovšem pracovaly se stejnou grafickou kartou. Když se ale měly spolehnout na svůj integrovaný čip, pak v testu 3DMark Sky Diver získal Skylake 4650 bodů a Haswell 3968 bodů. Stejně tak i testy v OpenGL (Cinebench R15) dopadly ve prospěch Skylake, a to s výsledky 48,9 a 34,7 FPS. V testu CPU ale byl rendering s využitím jednoho jádra v obou případech stejně rychlý, ale Skylake s využitím všech jader byl rychlejší, čili dokázal svá jádra a Hyperthreading lépe využít, což ukazuje právě na vyšší efektivitu při výkonu/spotřebě. Onen 200MHz rozdíl v turbu by zde neměl hrát roli, protože při stoprocentním zatížení mají oba procesory pracovat na základní 4 GHz.

A pak tu jsou ještě nějaké testy ze Sandry a PCMarku 8, které také favorizují nový Skylake. Na všechny se můžete podívat zde, přičemž u testů PCMarku jsou výsledky Skylake nahoře a u testů Sandy mu patří modrý sloupec a Haswell má ten červený.
Zdroj: Techbang
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek