www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel udělal další krok směrem k nositelné elektronice, převzal Recon Instruments

Intel udělal další krok směrem k nositelné elektronice, převzal Recon Instruments
, , aktualita
Intel převzal kanadskou společnost Recon Instruments, která se věnuje sportovní nositelné elektronice, přesněji náhlavním zařízením (displejům). Bude se nabídka v tomhle odvětví v dohledné době znatelně rozšiřovat?reklama
Intel propojí pracovníky společnosti Recon Instruments se svým týmem New Technology Group, prý s cílem rozšířit trh pro nositelná zařízení, především náhlavní displeje. Tedy ten trh, který opouští Google, ale přichází třeba HoloLens od Microsoftu. I když ty nejsou úplně o tom samém, vlastně jsou dost odlišné.

Recon vznikl jako školní projekt na University of British Columbia poblíž Vancouveru v Kanadě. Má několik desítek zaměstnanců, kteří se – jak už bylo řečeno – připojí k pracovníkům Intelu v dané oblasti. Společnost je známá zejména lyžařskými brýlemi s vestavěným displejem Recon Snow2, ale také sportovními brýlemi Recon Jet (na obrázku).


Brýle Recon Jet


Oba produkty jsou považovány za úspěšné a podle Joshe Waldena, senior viceprezidenta Intelu a generálního ředitele jeho New Technology Group, zůstanou v nabídce pod původní značkou Reconu. Intel koupil Recon nejen kvůli uvedeným produktům, ale evidentně i kvůli souvisejícímu know-how v oblasti náhlavních displejů. A minimálně v dohledné době hodlá nechat přežít i jeho úspěšnou značku.

Celý segment nositelné elektroniky je oblastí, které se (nejen) Intel chce intenzivně věnovat. Takže určitě uvidíme spoustu nových zařízení, která si pravděpodobně najdou své uživatele. Ale osobně si vůbec netroufnu odhadovat, jak velký a výnosný tenhle trh může být. Každopádně nabídka na něm zřejmě bude dramaticky narůstat.

Když se kdysi začaly objevovat první mobilní telefony, spousta lidí v mém okolí prohlašovala, že si tohle nikdy nepořídí. Dnes ho mají všichni. S nositelnou elektronikou to může být podobné. Zatím si ji pořizují první vlaštovky, kterých ale časem může být mnohem víc. Nebo také ne.

Mě tedy nositelná elektronika zatím nějak moc neoslovuje. A jak to vidíte vy?

Zdroj: The Verge
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek