www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel ukázal nové procesory pro nadšence

Intel ukázal nové procesory pro nadšence
, , aktualita
Od společnosti AMD se asi jen tak nedočkáme nových procesorů, které by přišly vhod pro sestavení nových výkonných PC, ovšem Intel si takové chystá. Jde o Haswell-E, Broadwell a také generaci Devil's Canyon.reklama
Na nové zprávě je nejzajímavější právě asi onen ďáblův kaňon a to, co se v něm ukrývá. Stejně jako ve všech případech má jít o procesory pro nadšence, které Intel přinese pod praporem "Reinvention of desktop computing". Konkrétně půjde o nové odemčené procesory Intel Core 4. generace (Haswell). Devil's Canyon mají dorazit ještě před polovinou tohoto roku, takže evidentně půjde o vlnu nových procesorů Haswell Refresh a ví se o nich také to, že využijí nový TIM. Jde o Thermal Interface Material, čili teplovodivý materiál umístěný mezi samotným procesorem a jeho heatspreaderem, který býval a je častým terčem kritiky.

Pak tu budou další nové "extrémní procesory", jež nabídnou osm fyzických jader, podporu Hyperthreadingu a také paměti DDR4. Dočkáme se tedy nových procesorů Core Extreme Edition, ale vedle nich také procesorů Pentium Anniversary Edtition, s nimiž Intel oslaví 20 let značky Pentium. Tyto procesory budou odemčené, s podporou Intel Quick Sync Video a čipových sad 8 a 9 Series.
Vedle toho Intel uvedl, že jeho nejsilnější integrovaná grafika Iris Pro bude součástí i některých desktopových procesorů Broadwell, konkrétně těch odemčených. Dnes se sice využívá také u procesorů Haswell určených pro desktopové počítače, ale pouze modely s označením R, které nejsou určeny pro socket 1150. Vypadá to tedy, že po dlouhých letech se klasické desktopy dočkají podstatného zvýšení výkonu svých procesorů, ovšem to také bude pochopitelně něco stát.

Iris Pro by se tedy měla stát daleko běžnější součástí procesorů Intel, ale na to si ještě několik měsíců počkáme, pokud nakonec ještě nebude jejich příchod pozdržen. To bude záležet především na 14nm procesu a zda se Intelu na něj podaří zdárně najet. Ten krom toho všeho také mluvil o svých plánech na podporu relativně nových platforem, mezi něž patří miniaturní PC, přenosné počítače All in One a také PC konzole SteamBox (viz video).


Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů