www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel varuje: paměti DDR3 mohou poškodit procesory Skylake

Intel varuje: paměti DDR3 mohou poškodit procesory Skylake
, , aktualita
Již před řadou měsíců se Intel nechal slyšet, že procesory Skylake budou podporovat krom nových pamětí DDR4 také starší DDR3, ovšem jen v nízkonapěťové verzi DDR3L. Názor výrobců desek je však jiný ale to může přinést problémy.reklama
Když se podíváme na specifikace procesorů Intel Skylake, třeba nového Core i7-6700K, pak se dočteme o podpoře pamětí DDR4 (1,2 V) a DDR3L, tedy i starších pamětí, které však pracují s napětím 1,35 V. Procesory Skylake tedy oficiálně nepodporují paměti DDR3, jejichž základní napětí je 1,5 V a může být běžně i 1,65 V u výkonnějších modulů. Ve specifikacích nových desek s LGA 1151, které jsou určeny pro paměti DDR3, však běžně najdeme uvedenou podporu DDR3L i DDR3. To se týká také modelů dvou největších výrobců, firem GigabyteAsus.

Intel ale nyní varuje, a to bohužel nijak brzy, že dlouhodobé použití pamětí DDR3 s procesorem generace Skylake jej může poškodit, přesněji tedy jeho paměťový kontroler. Tuto zprávu přinesl server Tom's Hardware odvolávající se přímo na Intel, dle nějž bude použitím pamětí DDR a případným následným poškozením paměťového kontroleru zničen celý procesor. Čili jeho přehozením do desky pro DDR4 asi nic nespravíme.

Paměti DDR3L ale najdeme spíše na mobilních modulech SO-DIMM a pokud má někdo v desktopu DDR3, jsou to s nejvyšší pravěpodobností 1,5V či 1,65V moduly. Pak by tedy nemělo žádný smysl zůstávat u DDR3.

Otázka také je, proč Intel již dříve neupozornil výrobce základních desek, že zákazníci si mohou dodržením jejich specifikací poškodit svůj procesor. Však desktopové Skylake tu jsou s námi již téměř dva měsíce a specifikace desek pro LGA 1151 jsou tak dlouho známy. Uvidíme tedy, jaké další informace se objeví a jaké budou komentáře výrobců základních desek.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů