www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel vypustil nové úsporné Core i3

Intel vypustil nové úsporné Core i3
, , aktualita
Intel vypustil na trh dva zbrusu nové desktopové procesory, které ovšem stále patří do generace Haswell vyráběné 22nm procesem. Jedná se o modely Core i3-4170T a 4370T, které nabídnou nízkou spotřebu.reklama
Respektive rozšiřují řady nízkospotřebových Core i3 s označením T, které mají všechny shodné TDP s hodnotou 35 W. Klasické Core i3 generace Haswell přitom mají TDP 54 W, ale také nižší frekvence, s nimiž nelze čarovat pomocí technologie Turbo Boost, protože tu žádný z těchto procesorů nepodporuje.

Nový Core i3-4170T je tedy slabší z nové dvojice, ovšem pracovní frekvence jeho jader je oproti Core i3-4370T jen o 100 MHz nižší. Jde o 3,2 GHz a dále má tento procesor k dispozici 3 MB L3 cache a grafické jádro Intel HD 4400 na 200 až 1150 MHz. Vedle tohoto procesoru se mimochodem objevil na trhu i Core i3-4170 s plnou 54W spotřebou, jehož frekvence je ovšem 3,7 GHz a minimální takt grafického jádra 350 MHz. Jinak jsou jejich specifikace stejné.

Core i3-4370T tedy pracuje na frekvenci 3,3 GHz, a je tak nejvýkonnějším modelem své úsporné řady. I tak je o 100 MHz pomalejší než Core i3-4130, čili nejslabší model z řady s 54W TDP. Na rozdíl od něj nabídne výkonnější jádro Intel HD 4600, avšak to nemá žádný významný praktický dopad, neboť obě mají stejnou maximální frekvenci a stejný počet shaderů, čili 20.

Core i3-4170T by měl stát přibližně stejně jako model Core i3-4160, čili nějakých 3400 Kč s daní. Zatím se ale nedostal do nabídky velkého množství obchodů, abychom to mohli potvrdit, ale už je na trhu. Stejně tak se už dá sehnat i Core i3-4370T, a to za cenu přinejlepším 4250 Kč s daní.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek