www.svethardware.cz
>
>
>

Intel vytvořil pro Stephena Hawkinga nový komunikační systém

Intel vytvořil pro Stephena Hawkinga nový komunikační systém
, , aktualita
Profesor Stephen Hawking bude mít možnost lépe komunikovat se svým okolím a celým světem díky novému komunikačnímu systému, který pro něj na míru vytvořila společnost Intel. Díky němu bude Hawking i samostatnější.reklama
Krom lepší komunikace s okolím tak nový systém umožní profesoru Stephenu Hawkingovi, aby mohl snáze provádět každodenní rutinní úkony, díky čemuž bude samostatnější. Ovšem nejde pouze o něj. Intel tuto novou platformu totiž nabídne jako otevřenou, aby ji mohly využít tři miliony lidí postižených neurodegenerativním onemocněním MND a kvadruplegií.

Nový komunikační systém od Intelu nahradí jeho již desítky let starou platformu a jeho velkou výhodou bude možnost nastavení dle potřeb. Konkrétně jde o systém ACAT - Assistive Context Aware Toolkit, který se může stát páteří pro další na míru upravené systémy. Samotný Hawking trpí MND spojenou s amyotrofickou laterální sklerózou (ALS), která postupně způsobila ochrnutí celého těla, takže již od roku 1985 je paralyzován. Intel mu přitom pomáhá již téměř dvacet let.
Systém ACAT je výsledkem tříleté práce profesora Hawkinga a výzkumníků z Intel Labs, kteří pracovali na výměně jeho dosavadního komunikačního systému. Výsledkem je to, že Hawking může psát dvakrát rychleji než doposud a v jiných úkonech je daleko rychlejší a efektivnější, což čítá snadnější a přesnější ovládání webového prohlížeče, práci se textem a e-maily, zkrátka v klasickém ovládání počítače. K tomu ale pochopitelně nevyužívá klávesnici, myš ani dotykovou obrazovku. Využíváno je k tomu čidlo na tváři a infračervený "přepínač" umístěný na brýlích, s jehož pomocí vybírá písmena na softwarové klávesnici. Britská společnost SwiftKey pak zajistila, aby se systém mohl sám efektivně učit, aby mohl předpovídat další písmena a slova, takže ve skutečnosti musí Hawking napsat ani ne pětinu všech znaků.

Aby mohl Hawking přepnout z komunikace s okolím, kterou mimochodem zajišťuje jeho notebooky Lenovo s MS Windows, musel se nejdříve přepnout z komunikačního okna, virtuální myší zapnout prohlížeč, myší najet na vyhledávací pole a nakonec zadat text pro vyhledávání. Nový systém tyto kroky automatizuje, ovšem ve zprávě nebylo uvedeno, jak přesně Hawking přejde funkci vyhledávání.

Zdroj: TZ Intel
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře