www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel X299 v květnu představí i 12jádrový procesor

Intel X299 v květnu představí i 12jádrový procesor
, , aktualita
Společnost Intel je nyní v hledáčku spekulující veřejnosti a především také serveru Benchlife.info, který nás zásobuje informacemi o chystaných procesorech. Ty pro platformu X299 má Intel představit už na konci května.reklama
Představení HEDT platformy Intel X299, čili Basin Falls, se tak má odehrát již na Computexu. Dle serveru Benchlife.info si to vezme na starost Navin Shenoy, senior viceprezident Intelu, přičemž zatím půjde čistě jen o představení procesorů, které budou reálně k dispozici až od 26. června.

Basin Falls X-Series přijdou jako náhrada za Broadwell-E a budou se skládat z procesorů Kaby Lake-X a Skylake-X. V případě Kaby Lake-X půjde jen o jeden model nebo možná více, ale každopádně se čtyřmi jádry. Skylake-X už budou vícejádrové a pravděpodobně čtyři modely se 6, 8, 10 a především 12 jádry.

Jak ukazují obrázky starršího data, Basin Falls se měly začít původně vyrábět až ve třetím kvartálu s reálnou dostupností nejdříve na podzim. Intel evidentně chce jejich uspíšeným nástupem evidentně lépe zachytit nástup procesorů Ryzen, jež očekáváme i ve 16jádrové a 12jádrové podobě. Uvidíme tak souboj platformy Intel X299 a AMD X399, aby se nám to mohlo krásně plést.

Zcela v moci Intelu tak spočívá nacenění nových procesorů. Když Intel představil 10jádrový Broadwell-E, čili Core i7-6950X, očekávali jsme, že jejich cena asi bude oproti maximálně 8jádrovým Haswell-E vyšší. Tradičně se přitom ty nejlepší desktopové procesory Intelu prodávaly za 999 dolarů, ovšem Core i7-6950X přišel s cenou 1723 dolarů, která ani v nejmenším neodpovídá rozdílu ve výkonu mezi tímto procesorem a osmijádrovým Core i7-6900K za 1089 dolarů. A už vůbec nejde o cenu, která by v poměru k výkonu mohla konkurovat procesorům Ryzen.

Budeme tak velice zvědaví na to, jak to Intel provede, neboť jestli přijde se 12jádrovým Skylake-X s cenou 1700 dolarů, nikdo mu asi trhat ruce nebude při výhledu na 16jádrové Ryzen s potenciálně mnohem nižší cenou.

Zdroj: Videocardz
reklama
Nejnovější články
Vývoj teleskopu JWST pokračuje dle plánu, za anomálii může západka Vývoj teleskopu JWST pokračuje dle plánu, za anomálii může západka
Vývoj James Webb Space Telescope je ostře sledovaný, neboť jde o velice nadějné zařízení, které nám umožní se podívat na vzdálené hvězdy a planety tak, jak dosud nebylo možné. Je tak dobrá zpráva, že testování probíhá dle plánu i přes vibrační anomálii.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
id Software chválí AMD za Ryzen a těší se, až je využije id Software chválí AMD za Ryzen a těší se, až je využije
AMD si za své procesory Ryzen vysloužilo pochvalu od společnosti id Software, které se líbí jejich cenová dostupnost, mnoho jader. id Soft se tak už chystá pro tyto procesory upravit své technologie, které toho budou moci nabídnout více než dříve.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Intel X299 se představí 30. května, přijde až ke konci června Intel X299 se představí 30. května, přijde až ke konci června
Plán je takový že nová HEDT platorma Intelu založená na čipových sadách X299 bude představena na sklonku května. To bude ale pouze papírové představení, neboť na trhu bude k dispozici až o cca měsíc později a mezi tím budou k dispozici nezávislé testy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
V Pripjati se 31 let po katastrofě opět rozsvítilo V Pripjati se 31 let po katastrofě opět rozsvítilo
Jadernou katastrofu v ukrajinské elektrárně Černobyl dobře známe, však se nás v roce 1986 přímo dotkla stejně jako velké části celé Evropy. Nyní se v blízké vybydlené Pripjati opět rozsvítilo, což jde na vrub polským nadšencům.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Lyrebird umí zkopírovat hlas kohokoliv z minutového záznamu Lyrebird umí zkopírovat hlas kohokoliv z minutového záznamu
Montrealská společnost Lyrebird prezentovala svou technologii syntetizace hlasu, která umožní v krátké době "ukrást" hlas kohokoliv. Můžeme si tak poslechnout třeba rozhovor známých politiků v krátké ukázce.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  8 komentářů