www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel X299 v květnu představí i 12jádrový procesor

Intel X299 v květnu představí i 12jádrový procesor
, , aktualita
Společnost Intel je nyní v hledáčku spekulující veřejnosti a především také serveru Benchlife.info, který nás zásobuje informacemi o chystaných procesorech. Ty pro platformu X299 má Intel představit už na konci května.reklama
Představení HEDT platformy Intel X299, čili Basin Falls, se tak má odehrát již na Computexu. Dle serveru Benchlife.info si to vezme na starost Navin Shenoy, senior viceprezident Intelu, přičemž zatím půjde čistě jen o představení procesorů, které budou reálně k dispozici až od 26. června.

Basin Falls X-Series přijdou jako náhrada za Broadwell-E a budou se skládat z procesorů Kaby Lake-X a Skylake-X. V případě Kaby Lake-X půjde jen o jeden model nebo možná více, ale každopádně se čtyřmi jádry. Skylake-X už budou vícejádrové a pravděpodobně čtyři modely se 6, 8, 10 a především 12 jádry.

Jak ukazují obrázky starršího data, Basin Falls se měly začít původně vyrábět až ve třetím kvartálu s reálnou dostupností nejdříve na podzim. Intel evidentně chce jejich uspíšeným nástupem evidentně lépe zachytit nástup procesorů Ryzen, jež očekáváme i ve 16jádrové a 12jádrové podobě. Uvidíme tak souboj platformy Intel X299 a AMD X399, aby se nám to mohlo krásně plést.

Zcela v moci Intelu tak spočívá nacenění nových procesorů. Když Intel představil 10jádrový Broadwell-E, čili Core i7-6950X, očekávali jsme, že jejich cena asi bude oproti maximálně 8jádrovým Haswell-E vyšší. Tradičně se přitom ty nejlepší desktopové procesory Intelu prodávaly za 999 dolarů, ovšem Core i7-6950X přišel s cenou 1723 dolarů, která ani v nejmenším neodpovídá rozdílu ve výkonu mezi tímto procesorem a osmijádrovým Core i7-6900K za 1089 dolarů. A už vůbec nejde o cenu, která by v poměru k výkonu mohla konkurovat procesorům Ryzen.

Budeme tak velice zvědaví na to, jak to Intel provede, neboť jestli přijde se 12jádrovým Skylake-X s cenou 1700 dolarů, nikdo mu asi trhat ruce nebude při výhledu na 16jádrové Ryzen s potenciálně mnohem nižší cenou.

Zdroj: Videocardz
reklama
Nejnovější články
Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů Objevily se fotografie stroje od Elona Muska na hloubení tunelů
Zdá se, že Elon Musk se pouští do svého projektu s tunely. Už dřív zveřejnil na Twitteru svůj zájem o hloubení tunelů sloužících k transportu, nyní se objevily fotografie ukazující stroj na kopání tunelů.
28.4.2017,  aktualita, Kateřina Hoferková,  4 komentáře
QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe QNAP TS-x53B: čtyřjádrové NAS s volným PCIe
Společnost QNAP představuje řadu NAS serverů TS-x53B vybavených čtyřjádrovým procesorem, rozhraním USB typu C a také slotem PCI Express, který lze využít hned několika způsoby, což nám zajistí dostupné karty.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky? Prey přijde už brzy, jaké jsou nároky?
Nadějná 3D akce Prey vyvíjená v Arkane Studios a distribuovaná Bethesdou přijde na trh už příští týden v pátek. Po letech spekulací, fám i obav o její zrušení se tak tato hra vrací v moderní podobě, aby navázala na původní kus z roku 2006.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci Cassini úspešně proletěla mezi Saturnem a jeho prstenci
Na sondu Cassini jsme se naposledy zaměřili v době, kdy se už chystala na svůj premiérový průlet mezi Saturnem a jeho nejbližšími prstenci. Nebylo přitom vůbec jasné, zda sonda takový manévr vůbec přežije, ale podařilo se.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek
Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty Acer Predator X27 podporuje HDR na 4K i vysoké obnovovací takty
Acer si připravil velice zajímavý herní monitor, který bude určen pro ty nejnadupanější herní sestavy. Nabízí totiž nativní rozlišení 4K, a to při obnovovací frekvenci až 144 Hz. Nádavkem tu máme také HDR, což znamená i vysoký jas.
28.4.2017,  aktualita, Jan Vítek