www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xeon E7 “Broadwell” nabídnou 24 jader a HT navrch

Intel Xeon E7 “Broadwell” nabídnou 24 jader a HT navrch
, , aktualita
V příštím roce, a snad už v jeho první polovině, se na trh dostanou nové serverové procesory Intel Xeon E5 v4 a E7 v4. Oproti původním plánům bude tedy jejich nástup trošku pozdržen, ale to už asi nikoho moc nevzrušuje.reklama
Vývoj nových výrobních technologií přináší i časté odklady nástupu dalších proceorových (a jiných) generací na trh a můžeme očekávat, že situace bude časem spíše ještě horší, jak se výrobci budou dostávat k fyzickým limitům dnešních technologií. Xeon E5 v4 a Xeon E7 v4 se tak dostanou na trh v příštím roce a půjde o serverovou generaci Broadwell-EP.

Co se týče série Xeon E5 v4 2600 "Broadwell-EP", pak ta je určena pro jedno a dvousocketové servery (Socket R3) a zahrnovat bude i modely se 22 jádry plus Hyperthreading. Tyto procesory by se měly tedy objevit možná už v prvním čtvrtletí příštího roku. Pak tu máme sérii Xeon E5 v4 4600 pro až čtyřsocketové servery a ta přijde ve druhém čtvrtletí. Zmínit můžeme také čtyřkanálový kontroler pro paměti DDR4 s takty až 2400 MHz, celých 40 linek rozhraní PCI Express 3.0 a TDP 55 až 160 W. Xeon E5 budou určeny pro stávající čipovou sadu s kódovým označením Wellsburg, která využije rozhraní DMI 2.0 se čtyřmi linkami a nabídne maximálně šest USB 3.0, osm USB 2.0, deset SATA 6 Gbps a také vlastní GbE MAC.

Xeon E7 v4 “Broadwell-EX” budou určeny pro servery s až osmi sockety R1 a nabídnou až 24 jader s podporou Hyperthreadingu, velkou L3 cache s kapacitou prý až 60 MB a spotřeba se bude pohybovat mezi 115 a 165 W. Podporovat budou přitom také paměti DDR3 vedle DDR4 s taktem maximálně 1866 MHz. Nepůjde tedy ve všech ohledech o lepší procesory než Broadwell-EP a to i v případě rozhraní PCI Express 3.0, neboť tu najdeme "jen" 32 linek. Také čipová sada Patsburg není se svými čtrnácti USB 2.0, čtyřmi SATA 3 Gbps a dvěma SATA 6 Gbps zrovna moderní, však také nejde o žádnou novinku.

Po těchto procesorech už nastoupí generace Purley založená na architektuře Skylake. Ta již bude určena pro Socket P, čili celou novou platformu s daleko modernějším čipsetem Lewisburg. Ten bude podporovat čtyři 10Gb/s ethernetová rozhraní, DMI 3.0 a také PCI Express 3.0 s 20 linkami. Samotné procesory navýší počet jader na 28 (plus Hyperthreading), rozhraní pro DDR4 bude šestikanálové (až 2666 MHz) a jeden procesor bude vybaven 48 linkovým PCI Expres 3.0.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář