www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Xeon E7 Ivy Town: 15 jader a nové uspořádání

Intel Xeon E7 Ivy Town: 15 jader a nové uspořádání
, , aktualita
Mít v procesoru lichý počet jader, to není v případě Intelu nic obvyklého. Právě nové procesory Xeon E7 "Ivy Town", které mají na trh dorazit ještě v tomto kvartálu, však nabídnou až 15 jader a také novou topologii a prý i nové úrovně výkonu.reklama
Konkrétně jde o sérii Xeon E7-8800 v2, která se má představit v podobě šesti, deseti, dvanácti a patnáctijádrových procesorů, na nichž je zajímavý také objem L3 cache, a to až 37,5 MB. To však neplatí pouze pro ty modely s nejvíce jádry, ale také pro osamělý šestijádrový model E7-8893 v2, jenž tak má stejné TDP 155 W jako nejvýše postavený procesor Xeon E7-8890 v2 s 15 jádry. Oba mají přitom maximální pracovní frekvenci 3,4 GHz, ale s tím rozdílem, že šestijádrový procesor ji má pevnou, zatímco patnáctijádrový pracuje na základních 2,8 GHz a výše se dostane jen pomocí Turbo Boost. I tak si jsou oba procesory až na počet jader velmi podobné.

Xeony "Ivy Town" dále využijí dva dvoukanálové řadiče pro paměti DDR3 s podporou 800 až 1867MT/s modulů a případně až 2667MT/s pro připojení k paměťovému bufferu pomocí VMSE rozhraní (Voltage-Mode Single-Ended). Každý procesor dále obsahuje 40 linek rozhraní PCI Express 3.0, čtyři linky DMI s propustností 2,5 nebo 5 Gbps a dále 60 linek rozhraní QPI s propustností až 8 Gbps pro propojení s dalšími procesory.

Nová topologie vícejádrových Xeonů se spoléhá na pětičlenné skupiny (chop) procesorových jader reprezentované sloupečky, které jsou propojeny prstencovými sběrnicemi. Plně vybavený procesor tak má tři skupiny jader, ovšem lze snadno konfigurovat, aby se mohly vyrábět různé modely. Pro výrobu 10jádrového procesoru se prostě použijí jen dvě pětijádrové skupiny a základní 6jádrový procesor použije také dvě pětijádrové skupiny, ale bez druhého a čtvrtého "řádku", jak ukazuje první nákres.

Xeon E7-8800 v2 se skládají až ze 4,31 miliardy tranzistorů a vyráběny jsou 22nm technologií pro socket LGA 2011. A ačkoliv tato rodina bude obsahovat procesory s TDP 105 až 155 W, technologie je připravena i na 40W procesory s frekvencí od 1,4 GHz. Strop je pak na frekvenci 3,8 GHz.

Zdroj: X-bit labs
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik