www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel zvažuje prodej své bezpečnostní divize

Intel zvažuje prodej své bezpečnostní divize
, , aktualita
Společnost Intel téměř před šesti lety koupila McAfee a zabudovala tuto firmu do své bezpečnostní divize. Nyní je podle všeho tato divize Intelu na prodej a o zájemce na koupi prý není nouze.reklama
V roce 2010 Intel koupil s velkou slávou společnost McAfee za částku 7,7 miliardy dolarů (asi 185 miliard korun). Důvod tohoto nákupu byl jasný, Intel prosperoval a zvažoval hlouběji integrovat do svých procesorů bezpečnostní prvky.

Nyní ale Intel stojí před problémem. Za 6 let nedokázal splnit svůj cíl a navíc chce šetřit, nejspíše se více vyprofiluje na procesory pro cloud a servery, nikoliv pro klasické počítače, jelikož se snižují jejich prodeje.

Vzhledem k úsporám má propustit asi 12.000 zaměstnanců a jako logický krok se jeví prodej celé bezpečnostní divize. Ta negeneruje žádné velké zisky a nehodí se do nové profilace Intelu.

Navíc by se pro Intel mohlo jednat o zajímavý obchod, nejspíše se totiž již objevily společnosti, které by McAfee chtěly koupit. To by mohlo znamenat, že Intel na prodeji může inkasovat více než 7,7 miliardy dolarů, které ho stál nákup McAfee.

Nedávný prodej podobné bezpečnostní softwarové společnosti vydělal majiteli dvojnásobek původní ceny, a to ji prodal jen za rok od doby nákupu. Bezpečnostní firmy jsou tedy žádaným artiklem, obzvláště když se jedná o celou divizi Intelu, nejen společnost McAfee.

Zdroj: Finacial Times
Nejpopulárnější antiviry
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře