Intel zveřejnil datum vypuštění CPU Haswell-E

Intel zveřejnil datum vypuštění CPU Haswell-E
, , aktualita
V těchto dnech výrobci základních desek houfně představují své nové modely vybavené čipovou sadou Intel X99 Express. Je tedy jasné, že procesory Intel Haswell-E jsou již za rohem. Přijdou dříve, než se čekalo.reklama
Dle předchozích informací měly nové procesory Intel Core i7 Extreme (Haswell-E) přijít na trh 14. září, kdy by samozřejmě měly být k dispozici i příslušné základní desky. Nyní se ale objevilo nové datum, a to již 29. srpna, čili přesně za 14 dní. V ten den by tedy měly mít premiéru nejen procesory Haswell-E, ale i základní desky s X99 Express a příslušné paměti DDR4. Všechny tyto komponenty by zároveň měly být připraveni i v obchodech pro běžné zákazníky.

Mezi nové procesory Haswell-E patří tři modely a tak to pravděpodobně i zůstane. Vedoucím modelem je Core i7-5960X s osmi jádry založenými na architektuře Haswell, Hyperthreadingem, 20 MB L3 cache a základní taktovací frekvencí 3 GHz. Očekává se, že jeho cena bude jako obvykle 999 USD.

Dále tu máme šestijádrový Core i7-5930K rovněž s Hyperthreadingem a dále 15 MB L3 cache a taktem 3,5 GHz. Tento procesor bude stát mezi 500 a 750 USD. Nejlevnějším modelem s cenou 350 až 450 bude šestijádrový Core i7-5820K se základní frekvencí 3,3 GHz a rovněž 15 MB cache. Procesory se budou také lišit počtem linek rozhraní PCI Express 3.0, přičemž od prvních dvou se očekává plný počet 40 linek a nejslabší by jich měl mít "jen" 28.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek