www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel zveřejnil seznam a ceny Haswell Refresh

Intel zveřejnil seznam a ceny Haswell Refresh
, , aktualita
Již za několik týdnů by se měly představit procesory od Intelu známé jako Haswell Refresh. Ty budou tvořit předěl mezi dnešními Haswell a budoucími Broadwell a také mezi čipovými sadami 8 Series a 9 Series.reklama
Procesory Broadwell totiž sice využijí stávající socket LGA 1150, ovšem potřebovat jinak budou nové čipové sady 9 Series, zatímco Haswell Refresh budou podporovat i starší 8 Series, a tedy i stávající desky. Jejich výrobci jsou na to mimochodem již připraveni, takže jejich dnes dostupné desky vybavené aktuálními BIOSy by neměly mít s novými Haswell Refresh žádný problém. A jak ukazuje následující slide z prezentace, Haswell Refresh s kódovým označním Devil's Canyon mají nabídnout také vylepšené pouzdro s jiným teplovodivým materiálem mezi samotným procesorem a jeho heatspreaderem. Na to si řada uživatelů stěžovala.

Co nám tedy Intel nabídne? Bude to celkem 26 desktopových a 17 mobilních procesorů, jež doplní řady Celeronů, Pentií a Core i3 až i7. Intel dle očekávání nabídne více stejně cenově postavených procesorů Core i7, a to jak v případě desktopových, tak mobilních.

Dočkáme se tak čtyř desktopových Core i7 v ceně 303 dolarů, které se budou lišit svým výkonem vázaným na spotřebu. Nejvýkonnějším modelem se tak stane Core i7-4790 pracující na 3,6 GHz a nejúspornějším Core i7-4785T s TDP pouze 35 W, což odpovídá spíše mobilním procesorům. Core i7-4790 nabídne o 100 MHz vyšší základní frekvenci než dnešní Core i7-4770K a stejnou konfiguraci Turba (2/3/4/4) a pak už jen o 50 MHz vyšší maximální frekvenci grafického jádra, takže z výkonnostního hlediska to budou jen kosmetické změny. Zajímavé je, že ve výčtu není Core i7-4790K s otevřeným násobičem, ač se jeho příchod očekává.

Nejdražším novým procesorem se stane Core i7-4760HQ s cenou 434 dolarů, respektive se již stal, protože má v databázi Intelu uvedeno, že již byl vypuštěn na trh. Pracuje na základních 2,1 GHz a Turbo jej popožene až na 3,3 GHz. Jeho výhodou pak bude především grafické jádro Iris Pro 5200.

Zbývá si tedy počkat na to, až se nové procesory dostanou na trh, což by mělo být zhruba v půli tohoto roku.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář