www.svethardware.cz
>
>

Investigatory Powers Bill: surfování na internetu pod dohledem

Investigatory Powers Bill: surfování na internetu pod dohledem
, , aktualita
Britové začalli posuzovat návrh zákona Investigatory Powers Bill, který ukládá poskytovatelům internetového připojení povinnost po dobu jednoho roku ukládat informace o aktivitě jejich zákazníků na internetu.reklama
Mluvčí britského premiéra Davida Camerona tento zákon označila za jeden z nejdůležitějších pro toto období, neboť jde o zákon, který byl vytvořen za účelem zajistit bezpečnost britské veřejnosti. Návrh bude dnes zveřejněn Dolní sněmovnou parlamentu, aby mohl být prozkoumán a diskutován ve Sněmovně lordů. Hlasovat se o něm pak bude v příštím roce.

Britský parlament se už dříve pokoušel podobný zákon prosadit, kterému se začalo přezdívat "šmírácká listina". Ministryně vnitra Theresa May se však snaží zdůraznit, že Investigatory Powers Bill s ním nelze srovnávat. Dle ní jde především o systém, který neumožní jen tak někomu prohlížet cizí údaje o aktivitě na internetu. O tom musí vydat příslušné rozhodnutí vysoko postavený soudce, tedy ne jen nějaký soudní úředník, který se musí s případem předem seznámit.

V tom má být tedy hlavní rozdíl mezi dřívějším neúspěšným a nově prosazovaným zákonem. Legislativa také řeší možný případ zneužití ukládaných dat, které bude trestné. Úřadům samozřejmě nejde o sledování aktivity běžných lidí a jejich nákupů na Internetu, ale o lidi "podezřelé z terorismu, organizované zločinecné skupiny a lidi podezřelé ze zneužívání a únosů".

Co se týče samotných dat, která budou ukládána, pak ta nebudou zrovna moc detailní. Dle zprávy jde pouze o domény druhého řádu, čili žádné specifické adresy, natož pak třeba zadávané řetězce pro vyhledávání. Otázka je, k čemu takové informace pak vůbec budou.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře