www.svethardware.cz
>
>

Izraelci vytvořili 11kilové roboty vyzbrojené Glocky

Izraelci vytvořili 11kilové roboty vyzbrojené Glocky
, , aktualita
Označení Dogo dostal malý pásový robot o hmotnosti přibližně 11 kilogramů, do jehož výzbroje patří mimo jiné také pistole Glock 26. To z něj dělá takovou malou roztomilou smrtící hračku pro izraelské ozbrojené síly.reklama
Robota Dogo má na svědomí společnost General Robotics, která sídlí a vyvíjí jižně od Tel Avivu. Výsledek jejího snažení má být využitelný především pro boj zblízka ve složitém městském terénu, do čehož spadají také protiteroristické operace. Půjde tak o (pro operátory) bezpečný způsob, jak proniknout do střežených objektů, a to s využitím pásů a 360° rozhledu palubních kamer, přičemž samotný Dogo bude moci zasáhnout protivníka svou 9mm pistolí Glock 26, kterou má ukrytou ve svém "bříšku".

Dogo dostal své jméno po Argentinské doze, které se říká také Dogo Argentino a je považována za nebojácného lovce a ochránce svých pánů. Sám o sobě je zase považován za prvního taktického bojového robota s vlastní smrtící výzbrojí. Na první pohled ale asi nebude neznalým teroristům nahánět strach, však kdo by očekával, že po něm 11kilový robůtek s pásy může začít střílet, i když leckoho by mohl trknout laserový zaměřovač. Vedle pistole Glock 26 může Dogo nést také paralyzující sprej, zařízení pro dočasné oslepení protivníka nebo případně i jinou výzbroj, která nemá za úkol jeho eliminaci. Vedle toho jej mohou bezpečnostní síly využít také pro komunikaci a vyjednávání. Otázka je, jaký úspěch bude mít taková ozbrojená vysílačka.

Glock v Dogo má k dispozici zásobník se 14 náboji a využívá RCU (Ranger Remote Control Unit), což je rozhraní pro ovládání výzbroje člověkem, čili pro její zaměření a výstřel. Hmotnost 11 kilogramů není nic, co by nezvládli vojáci v terénu, takže jej mohou vzít s sebou. Dogo pak může překonávat různé překážky včetně schodů a základním předpokladem úspěchu je také tichý pohyb v interiéru. Na vlastní baterie dokáže Dogo pracovat po dobu přibližně čtyř hodin. Kamer má celkem osm, a to šest na postranních sloupcích pro 360° video a pak dvě pro zaměření pistole.


Výrobce také uvádí, že kladl velký důraz na bezpečnost a zabezpečení, s čímž počítá na úrovni softwaru, hardwaru i jeho firmwaru. Veškerý software běží na hardwaru samotného robota, který je také schopen se sám pohybovat. Výrobce již provedl podrobné testy, v nichž byly prý vypáleny tisíce kulek v různém prostředí a simulovaných misích. Oficiálně bude Dogo představen na výstavě Eurosatory 2016 v Paříži.

Zdroj: Defense News

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře