JaguarBoard: x86 konkurence pro Raspberry Pi

JaguarBoard: x86 konkurence pro Raspberry Pi
, , aktualita
Malé základní desky pro amatérské vývojáře, stavitele počítačů a vůbec hračičky jsou velice populární a mezi jejich výrobce se snaží prosadit další s modelem JaguarBoard. Ten je však založen na procesoru typu x86 od Intelu.reklama
JaguarBoard má za cíl vytvořit konkurenci pro desky typu Raspberry Pi, které jsou ovšem obvykle založeny na procesorech s architekturou ARM. Tentokrát jde ovšem o x86 a konkrétně již starší Intel Atom Z3735G (Bay Trail), což je čtyřjádrový model s taktem 1,33 až 1,833 GHZ a 2 MB L2 cache.

Tato deska je tedy určena pro ty, kteří nemají zkušenost s vývojem aplikací pro ARM a raději zůstanou u x86. Pochopitelně také bude možné instalovat systémy Microsoft Windows včetně moderních Windows 10, ale pak také linuxové Ubuntu, Debian nebo také Android. Vedle procesoru Atom nám JaguarBoard nabídne 1 GB paměti DDR3L, dále slušných 16 GB paměti eMMC, tři USB 2.0, 10/100Mbps Ethernet, výstup HDMI 1.4, socket SDIO 3.0, dva sériové COM, čtyři piny GPIO a audio konektory pro sluchátka/výstup a mikrofon.

Kampaň již byla úspěšně financována, a tak je nyní už jen na samotných tvůrcích, aby dostali JaguarBoard na trh. Lidé, kteří se zapojili do kampaně, získají svůj kus již od 45 USD a nyní si můžete zamluvit už jen verzi deluxe za 65 USD, k níž dostanete také USB hub a 16GB kartu. Navíc nebudete muset moc dlouho čekat, neboť rozeslání zamluvených JaguarBoard je plánováno ještě na tento měsíc.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek