www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jak bude vypadat Windows Server 2016 a kdy bude k dispozici

Jak bude vypadat Windows Server 2016 a kdy bude k dispozici
, , aktualita
Microsoft odložil vydání nového Windows Serveru na příští rok. Jeho funkčnost by se měla rozšířit zejména o výrazně lepší podporu cloudu a o kontejnery. Vypadá to, že správci systémů se mají na co těšit.reklama
Nový Windows Server 2016 bude obsahovat dvě API – jedno standardní a známé z dosavadních verzí, druhé optimalizované pro cloud. Cloudová funkcionalita je přitom vytvářena také tak, že Microsoft přenáší bohaté zkušenosti, které získal vývojový tým Azure (cloudová platforma Microsoftu), do vývojového tým Windows Serveru.

Přenos znalostí mezi týmy Azure a Windows Serveru přitom podle sdělení představitelů Microsoftu probíhá obousměrně. Způsob práce uvnitř Microsoftu se prý mění směrem k jakémusi „open-sourcingu“. Vývojáři smějí sdílet kód napříč produkty a platformami. Navíc jsou v tom podporováni.

Ono to sice samozřejmě všechno zní naprosto rozumně, ale možná to dříve nebylo v Microsoftu vzhledem k jeho velikosti a z ní plynoucí těžkopádnosti zvykem.

Logo Windows ServerSamotné soustředění na cloudové schopnosti nového Windows Serveru má jednoduchou logiku. Zvykli si uživatelé na práci v cloudu? Na mobilu, tabletu i počítači? Určitě ano. Chtějí a musí mít správci systémů kontrolu nad daty, která uživatelé umísťují do cloudu? Existují – často přísné - firemní bezpečnostní politiky? Logickým řešením je pak vlastní, vnitrofiremní cloud.

Co se týče kontejnerů, nejdříve stručné vysvětlení, o co jde. Zjednodušeně je to balíček, do kterého „zabalíte“ aplikaci i s daty. To přináší dvě výhody. Jednak ji můžete snadno migrovat jinam, prostě vezmete balíček a přenesete ho na jiný server. Jednak kontejner umožňuje lepší vnější kompatibilitu.

Pokud máte zkušenosti s virtualizací počítačů, tak kontejner jde přenášet podobně snadno jako virtuální počítač, prostě se všechno zvenčí opravdu jeví jako jeden jediný balíček.

Microsoft se dokonce zapojil do vývoje open-source kontejnerového systému Docker Engine for Windows Server, kde je významným přispěvatelem do práce komunity. Docker Engine bude podporován právě ve Windows Serveru 2016.

Samotný termín uvolnění nového Windows Serveru byl přesunut z letošního na příští rok. Ovšem již letos na jaře bude k dispozici první Public Preview nového Windows Serveru.

Další informace o Windows Serveru 2016 budou zveřejněny na konferencích Build 2015 a Ignite koncem dubna a začátkem května letos na jaře.

Zdroj: ZDNet
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek