www.svethardware.cz
>
>
>
>

Jak budou vypadat Microsoft Office 2016?

Jak budou vypadat Microsoft Office 2016?
, , aktualita
Používáte Microsoft Office 2013? Také se vám nelíbí jejich příliš světlý design? S Microsoft Office 2016 přijde (nejen) změna vzhledu k lepšímu. Alespoň to tak vypadá podle aktuálně uniklých screenshotů, které zveřejnil web Neowin.reklama
Microsoft jde poslední dobou až překvapivě do sebe, co se týče využívání zpětné vazby od uživatelů. V porovnání s příliš světlými tóny rozhraní Office 2013, na které si stěžovalo hodně uživatelů a které dokázaly potrápit nejedny oči, budou Office 2016 umožňovat zvolit si výrazně tmavší vzhled. Jinak se design nových Office od předchozí verze 2013 nějak dramaticky neliší, což lze pokládat za spíše pozitivní zprávu. Víceméně můžete pokračovat v zavedeném způsobu práce bez zbytečných a rušivých změn.Výraznější změny funkčnosti přinese podle předběžných informací zejména Excel 2016, který by měl nabídnout hlavně vylepšené nástroje pro:
  • Predikci budoucích hodnot na základě historických časových řad.
  • Širší funkčnost týkající se kontingenčních tabulek.
  • Rozšířenou vazbu na OLAP (Online Analytical Processing) kostky a lepší možnosti jejich zpracování.
Z těchto funkcí ale asi budou mít radost jen pokročilí uživatelé. Další změnou je, že komunikační aplikace Lync se bude v nové verzi jmenovat Skype for Business a má se mírně rozšířit její funkčnost tak, aby se ještě více překrývala s funkčností tradičního Skypu pro desktop. Detaily týkající se Excelu a Skypu for Business najdete zde.

Protože novinek kolem Microsoft Office všech typů bylo poslední dobou hodně, pojďme si zrekapitulovat, jak se tahle rodina rozroste v průběhu letošního roku. Ke klasickým desktopovým Office pro Windows či OS X, k internetovým Office Online a k úplně novým či relativně novým verzím Office pro iPhone, iPad, Android a Windows Phone přibudou také:
  • Office for Windows 10 – nová, dotyková Office pro Windows 10 určená především pro tablety a hybridní zařízení.
  • Office 2016 – pokračování klasické desktopové verze pro platformu Windows, které nahradí Office 2013.
  • Office for Mac 2015 – v druhé polovině letošního roku má vyjít i nová verze pro platformu OS X, která nahradí už letitou verzi 2011.
Protože se rodina Office na mobilních platformách velmi rozrostla, přidáváme odkaz na přehled na webu Microsoftu.

V každém případě se uživatelé Office mají letos na co těšit. Z Office se stává specifický ekosystém, který je nebo bude doma na všech převažujících platformách.

Zdroj: Neowin
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek