www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Jak chce Microsoft i nadále přitahovat nové uživatele k Windows 10?

Jak chce Microsoft i nadále přitahovat nové uživatele k Windows 10?
, , aktualita
Windows 10 má už přes 300 miliónů uživatelů a jejich počet stále roste vyrovnaným tempem. Ale blíží se konec bezplatného upgradu a tak se nabízí otázka, jak chce Redmond lákat nové uživatele k Windows 10.reklama
Tradičně dobře informovaná Mary Jo Foleyová ze ZDNetu soudí, že hlavním tahákem mají být funkce jako je Continuum, Windows Hello a Windows Ink, nové funkce Cortany a poměrně značný důraz na bezpečnost v nových verzích Windows 10. Zejména se čeká hodně od funkce Windows Ink, ale to současně nutně znamená přesvědčit výrobce hardwaru, aby dodávali zařízení schopná tuto funkci využívat.

Windows Ink rozhodně nabízí velice zajímavé možnosti práce dotykovým perem s počítačem, ale nutně vyžaduje podporu na straně hardwaru (dotykový displej a podporu stylusu). Pokud bude tahle podmínka splněna, budou možná mít desítky další dost zajímavé lákadlo. Třeba půjde o velkou změnu práce s počítačem a tabletem, což si myslím já, možná zůstane funkce někde na okraji pozornosti zákazníků.

Nicméně si netroufnu odhadovat, nakolik je samotná podpora práce se stylusem velkým lákadlem v souhrnu, ale myslím si, že určitě může aspoň některé potenciální uživatele přilákat. Zejména ty se starším hardwarem, kteří dosud používají Windows 7. Když už uvažovat o upgradu, tak proč rovnou ne o podpoře dotyků a stylusu (zejména to platí pro notebooky a konvertibilní zařízení)?

Pak je tu podle Foleyové balík bezpečnostních funkcí, které by měly zaujmout hlavně podnikové administrátory IT. Jde zejména o tyto funkce:
  • Windows Hello podporuje biometrii a multifaktorovou autentizaci.
  • Credential Guard chrání identifikační údaje uživatelů.
  • Device Guard umožňuje lepší kontrolu aplikací a dává administrátorům lepší kontrolu nad tím, co běží v rámci organizace.
  • Enterprise Data Protection pomáhá chránit podniková data před náhodnými úniky.
  • Windows Defender Advanced Threat Protection pomáhá detekovat a reagovat na narušení bezpečnosti pomocí senzorů chování a na cloudu založenou analytikou.


Zdroj: Microsoft


Anniversary Update už zřejmě přinese funkci Enterprise Data Protection, která šifrováním na úrovni souborů odděluje soukromé a firemní aplikace a data. Nedávno představená funkce Windows Defender Advanced Threat Protection bude zřejmě k dispozici ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Podle Redmondu jsou přitom desítky mnohem bezpečnější než stále dominantní sedmičky (viz obrázek).

Microsoft prý také tlačí na výrobce mobilních telefonů, aby využívali funkci Continuum. Otázkou ale je, jestli by to nakonec nechtělo v mobilech používat čipy Intelu, kvůli kompatibilitě s aplikacemi pro instrukční sadu x86. Jenže tuhle možnost už zmrazil samotný Intel, který zastavil práce na mobilních Atomech. Mohou je v mobilních telefonech nahradit procesory Core M z rodiny Skylake?

Celkově toho Windows 10 letos nabídnou hodně zajímavého jak pro domácí, tak pro firemní uživatele. Bezpečnostní funkce určitě neujdou pozornosti podnikových informatiků a mohou být motivací pro jejich konečné rozhodnutí o upgradu. Bezpečnostní funkce přitom rozhodně nejsou zajímavé jen na desktopu, ale i na mobilních zařízeních.

Novinek je tedy celá řada a teď musí Microsoft čekat, jestli se nárůst podílu Windows 10 udrží na vzestupné trajektorii i v druhé polovině letošního roku. Našlápnuto určitě nemá špatně.

Zdroj: ZDNet
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře