www.svethardware.cz
>
>
>

James Donkey 007: myš o 54 tvarech

James Donkey 007: myš o 54 tvarech
, , aktualita
James Donkey 007 Pro Gaming Mouse je počítačová myš, která má sednout naprosto všem pravorukým uživatelům. Má totiž celkem 9 odnímatelných součástí, díky nimž si budeme moci tvar jejího těla dokonale přizpůsobit.reklama
Alespoň to tedy slibuje čínský tým James Donkey, který za herní myší James Donkey 007 stojí a doufá, že na její výrobu vybere potřebných 8000 dolarů. To s největší pravděpodobností nebude žádný problém, protože se 40 zbývajícími dny se vybralo už přes 3000 dolarů, přičemž lákadlem je jistě už jen to, že svou sadu si můžete pořídit už za 41 dolarů (plus poštovné).

Největší výhodou této myši tedy je možnost výměny jednotlivých součástí, z nichž většinu ukazuje následující obrázek. Jde tedy především o "kapotu" myši a konkrétně levou část, kde spočine náš palec, pravou pro malíček a případně prsteníček a pak o zadní sloužící k opoře dlaně. Jednotlivé části drží na hlavním modulu díky silným magnetům.

Vybrat si můžeme mezi zeleným a šedým provedením, přičemž uvnitř myši se nachází osvědčený hardware, a to spínače Omron s životností 20 milionů stisků a známý laserový senzor Avago 9800 s rozlišením až 8400 dpi. Dále nechybí stupnice složená z LED, která ukazuje aktuální nastavení dpi a také aktuálního režimu či profilu (na výběr jich bude šest).

Jednotlivé výměnné části mají své označení, takže co se týče zadní části myši pro oporu zápěstí, máme tu J02RR001 pro uživatele s menší rukou, J01RR001 pro větší ruce a J03RR001 pro ty, kteří mají úzkou ruku a tenké prsty. Projekt je financován na serveru Pozible (viz zdroj) a vybrané peníze mají posloužit k výrobě forem, vzorků, schválení výrobu produktu a jejímu spuštění. To má nastat v červenci.

James Donkey 007 samozřejmě není jedinou myší, která má výměnné nebo stavitelné součásti. Však takovou již prodává třeba Razer s označením Ouroboros a i v jejím případě jsou využity magnety, ovšem na trhu se prodává za nějakých 150 dolarů, zatímco 007 nás nemusí přijít ani na třetinu (záleží tedy na poštovném).

Zdroj: Pozible
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek