reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Komentáře od Jan Pánek
Máte to špatně, Zen 2 ­(Renoir refresh­) je Lucienne ­- Lucienne Bisson byla Renoirova dcera, tedy jedná se o odvozenou architekturu od Zen 2 čili refresh.
Mobilní Zen 3 jako nová architektura je Cezanne.
Odpovědět7  0
Ano, opravdu nepracují, ale v té větě je slovíčko ­"zjednodušeně­". Pochopte, že v aktualitě nemůžu dopodrobna rozebírat jiné technologie, než o které mluvím, to by se taková aktualita opravdu protáhla. Proto jsem to ­"zjednodušil­", aby byl patrný rozdíl, že u ostatních displejů ­"něco svítí­", zatímco u E­-Ink ne. Každopádně když už slovíčkaříme, tak to upravím na ­"vyzařují světlo­", aby to bylo 100% jasné.
Odpovědět0  0
Podle všeho tam jezdí autonomní vozidla jen po dole, takže by se neměla dostat na normální komunikace. Navíc jsou kontrolována dispečery v centru, takže ti by měli mít zodpovědnost, pokud by se něco pokazilo.
Odpovědět0  0
Díky, asi šotek. Všechny informace ze článku jsou věrohodné, vycházeli jsme hlavně z oficiálních materiálů, a pokud ne, vše se ověřovalo.
Odpovědět0  0
Máte pravdu, měl jsem na mysli představení na minuloročním E3, ne uvedení na trh, špatně jsem to napsal, děkuji :­-)
Odpovědět1  0
Samozřejmě, děkuji. Asi nějaký šotek...
Odpovědět0  0
Na to jsem taky hodně zvědavý. Autonomní auto od Googlu nehodu už mělo, protože nevědělo, jak se zachová autobus. Když budou mít jednotlivé vozy různý software, nebudou moci vědět, co mají očekávat od soupeřících aut. Ale bude hodně zajímavé sledovat, jestli za nehody v motorsportu mohou výhradně lidé, nebo jestli budou chybovat i stroje.
Odpovědět0  0
Pro bezpečnost je to rozhodně dostačující, ale výrobci zaimplementovali technologii, kdy se nastaví výška podle sonaru a uživatel si létá jen v určité výškové hladině a právě 3 metry jsou zřejmě limitem pro tento mód. A pokud si člověk rád hraje, 3 metry nejsou moc. Následně už musí použít plný manuál.
Odpovědět0  0
Jo, máte pravdu, děkuju za upozornění :­-)
Odpovědět0  0
No, kodifikována v pravidlech není žádná z těchto variant, ale aby to bylo zcela jasné, tak to upravím :­-)
Odpovědět0  0
Dobrá úvaha. MIT zde zřejmě neporovnává přímo dvě radiové vlny stejné délky, tudíž ­(v podstatě­) přesně míru škodlivosti. Spíše se tímto údajem snaží naznačit, že mobilní telefon vyzáří 10000× více různých radiových vln než tento přístroj, takže se jedná o opravdu nicotné množství vln.
Já to tedy chápu jako porovnání množství vln na jiných vlnových délkách. Takže všichni svítit nebudeme ­(doufejme :D ­). Ale připravujeme zajímavý článek o šmírování uživatelů internetu, tak zůstaňte naladěni, pokud vás dané téma zajímá :D :­-)
Odpovědět0  0
To, že je obraz tvořen až v oku znamená, že před uživatelem není ­"průhledný štít­", na který by se obraz promítal. Když to popíšu názorně, ­"malý projektor­" míří přímo do oka ­(něco jako Google Glass­), resp. do obou očí. Natočeno to tedy bylo tak, že ­"projektor­" nemířil do oka, ale na čočku kamery.
Odpovědět0  0
Taky se těším, až do VR převedou TOP herní tituly a série. Líbí se mi ale i to, že pro VR dělají speciální tituly, které dokážou využít specifik nového herního světa ­- jako třeba Modbox. Psal jsem o tom zde: https:­/­/www.svethardware.cz­/modbox­-simulace­-fyzikalne­-realneho­-sveta­-pro­-htc­-vive­/41562
Odpovědět0  0
Už dříve se objevily spekulace, že se tak stane. Navíc Project Morpheus má vyšší obnovovací frekvenci oproti Oculusu ­(120 vs 90 Hz­), takže nejspíše ještě potřebuje o trošku výkonu více. Je zde i možnost, že se jedná o ­"falešnou­" obnovovací frekvenci, jak se dělo u starších stereoskopických strojů. PS4 by vyprodukovala 60 fps a ­"nějaká krabička­" by každý frame zdvojila, takže by do headsetu nakonec šlo 120 framů. Ta druhá možnost je ale velmi nepravděpodobná, protože by byla velmi špatná odezva při otáčení hlavou, což by nejspíše způsobovalo nevolnosti. Podle mě je nevyhnutnelné, že PS4 bude potřebovat dodatečný hardware pro VR.
Odpovědět0  0
Zatím vycházíme z developer verzí, jakmile se do oběhu dostane finální produkt, vše bude upřesněno. Díky za komentář :­-)
Odpovědět0  0
:D :D To neprospěli, ale tento projekt má k replikátorům z Hvězdné brány zatím daleko. Nedivil bych se, kdyby se v Cambridge od SG1 lehce inspirovali :D ;­-)
Odpovědět0  0
Překlep, díky, opraveno :­-)
Odpovědět0  0
Díky, opraveno.
Odpovědět0  0
Jistě, v tomto případě bude využit konektor na dedikované grafické kartě, díky, opraveno :­-)
Odpovědět0  0
Nedivil bych se, kdyby oslepující světlo v oknech byl účel, protože jinak by prostředí muselo zahrnovat i přírodu venku. To by znamenalo další práci a dalšího žrouta výkonu. A důsledek toho jsou i méně realistické odrazy. Myslím, že při jiném nastavení zdroje světla by engine podobnou chybu neudělal.
Odpovědět0  0
Tak hlavně ty hry. Konkrétně zde není moc silný procesor a chybí dedikovaná grafika, takže bych to nedoporučoval používat k úpravě videa nebo pokud používáte hodně náročné programy. Ještě mě napadá, že by se mohla rychle zaplnit RAMka, takže by nebylo vhodné mít 15 záložek na třech prohlížečích a dívat se na film. V benchmarcích to má výsledky jako pár let staré mobilní i3, takže si představte 2 roky starý notebook s i3.
Odpovědět1  0
Pokud by Vám šlo jen o přístup na internet, šlo by to používat i jako hlavní počítač, ale asi by to nešlapalo ideálně. Myslím, že nejlepší možné využití je to postavit vedle televize a používat to jako multimediální centrum. Lze k tomu připojit bezdrátová klávesnice a myš, přes WiFi to připojit na internet, přes HDMI do TV a nemáte problém s nemotorným psaním s dálkovým ovladačem u dnešních televizí, taky odpadnou problémy s nepodporou některých formátů videa, a hlavně má mini PC mnohem širší využití a snadnější přístup než chytré televize.
Odpovědět1  0
Díky, opraveno, jednalo se jen o nepřesně přeložené pojmenování, nahradil jsem to původním anglickým termínem.
Odpovědět0  0