www.svethardware.cz
>
>
>
>

Ještě nemáte Wi-Fi 802.11ac? TP-Link už má 802.11ad

Ještě nemáte Wi-Fi 802.11ac? TP-Link už má 802.11ad
, , aktualita
Sotva se objevily informace o telefonu Letv Le Max Pro, který jako první využije Snapdragon 820 a také rozhraní Wi-Fi 802.11ad, představila firma TP-Link první router, který takové rozhraní dokáže nabídnout: Talon AD7200.reklama
TP-Link je jedním z předních výrobců domácích síťových prvků, a tak není divu, že právě tato firma dostane na trh jeden z prvních routerů s rozhraním Wi-Fi 802.11ad. Ostatní výrobci jako Asus či D-Link jistě nebudou otálet, ale nyní se zaměříme právě na TP-Link a jeho Talon AD7200.

Tento router obsahuje rovnou tři transmittery pro komunikaci v pásmech 2,4 GHz, 5 GHz a 60 GHz, a tak není divu, že je vybaven celkem osmi anténami, které má vztyčeny po svém obvodu. Ty můžeme různě nastavit v rozsahu 180°. Dnešní routery s 802.11ac přitom komunikují pouze v dvou nižších pásmech, takže hlavní novinkou je zde 60 GHz (lépe řečeno 57 - 66 GHz dle regionu), v němž Talon dokáže komunikovat s teoretickou propustností až 4600 Mb/s. V ostatních pásmech to je 800 Mb/s a 1733 Mb/s. Celkem tu tedy máme teoretických 7133 Mb/s.

TP-Link Talon AD7200 dále umožní využít multi-user MU-MIMO, což pomůže k vyšší propustnosti při aktivním zapojení více zařízení najednou, samozřejmostí je už beamforming pro formování signálu, aby se zajistil delší dosah bezdrátové sítě. Pro kabelové připojení tu jsou jako obvykle čtyři LAN a jedna WAN, všechny gigabitové a výrobce slibuje také vyspělý firmware s rodičovskou kontrolou a také aplikace pro iOS a Android, díky nimž budeme moci router snadno konfigurovat.

Zatím se ale nedozvíme nic o ceně a dostupnosti na trhu. Je ale zřejmé, že tato horká novinka nebude vůbec levná, neboť dnešní domácí routery s Wi-Fi 802.11ac jako TP-Link Archer C2600 stojí i přes 5000 Kč.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek