www.svethardware.cz
>
>
>
>

JPR: NVIDIA drží 81% trhu s grafickými kartami

JPR: NVIDIA drží 81% trhu s grafickými kartami
, , aktualita
V průběhu srpna se objevila zpráva Mercury Research, dle níž podíl společnosti AMD na trhu s grafickými kartami klesl na pouhých 18 procent, a to ve prospěch konkurenční NVIDIE. Nová zpráva JPR toto potvrzuje.reklama
Jon Peddie Research (JPR) tedy hlásí, že podíl společnosti AMD klesl na 19 procent, a NVIDIA tak drží 81 procent trhu s grafickými kartami, ale v tom není téměř rozdíl. Důležité je, že podíl AMD od předchozího kvartálu klesl z 22 % a meziročně je to dokonce pokles ze 38 %. Do těchto čísel se ale ještě nestihl promítnout nástup nových Radeonů 300 stejně jako hi-end grafických karet Fury.

Společnost AMD ale má důvody k tomu, aby věřila v obrat. Její nové karty Fury byly přijaty veskrze kladně, i když jde o výkonné a drahé modely, takže jejich prodeje zákonitě nebudou vysoké a chleba se bude lámat až v oblasti mainstreamových Radeonů 300. A ty, jak všichni dobře vědí, jsou založeny na starších generacích GPU, z nichž některé byly použity již potřetí.

Pak je tu nejnovější téma týkající se asynchronních shaderů, které je v posledních dnech velice diskutované. Marketing firmy AMD přitom vycítil příležitost a útočí na NVIDII, která zaujala spíše vyčkávací pozici. My se můžeme dohadovat o tom, zda budou karty AMD s architekturou GCN v DirectX 12 skutečně výrazně lepší než karty NVIDIA, a to i moderní s GPU Maxwell, respektive zda jim nové API přinese nárůst výkonu, zatímco konkurence bude stagnovat. To ale objektivně ukáže až čas a podrobné testy nových her, jež budou DX12 podporovat a ty dorazí později v tomto roce. Nicméně už dnes musí být uživatelé rozhodující se o koupi Radeonu nebo GeForce nahlodaní, čehož chce AMD přirozeně využít.

Co se týče prodejních výsledků firem AMD a NVIDIA, pak obě zažívají pokles, ovšem případě AMD jde o celou třetinu v porovnání s předchozím kvartálem, zatímco NVIDIA dodala jen o 12 % méně karet, a právě díky tomu si v celkovém srovnání polepšila. Nicméně zájem o grafické karty klesá, stejně jako o jiný PC hardware, což pociťují také výrobci základních desek, mezi nimiž se vyostřil konkurenční boj. Ovšem fakt, že trh s grafickými kartami se zmenšuje, způsobuje i to, že výkonné a drahé modely nabývají v celkových prodejích na důležitosti a prodej velkého množství levných karet se už vyplácí méně. I to je dobrá zpráva pro AMD, která má nyní díky kartám Fury X, Fury a Nano dobrou nabídku v hi-endu.

Na závěr této zprávy ještě můžeme zmínit, že NVIDIA prodlužuje svou akci týkající se hry Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, kterou dodává zdarma k vybraným kartám. Nová hra již má být od včerejšího dne na trhu a potřebný kód pro její zprovoznění by zákazníci měli najít u karet či notebooků s těmito GPU:
  • GeForce GTX 980 Ti
  • GeForce GTX 980
  • GeForce GTX 970
  • GeForce GTX 960
  • GeForce GTX 980M a 970M

Nabídka firmy NVIDIA ale nebude trvat dlouho, protože byla prodloužena pouze o týden, tedy do 8. září, takže pokud chcete tento 30dolarový softwarový bonus, musíte si pospíšit.

Zdroj: JPR, Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře