www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kaby Lake slibuje vylepšené iGPU s podporou HDR

Kaby Lake slibuje vylepšené iGPU s podporou HDR
, , aktualita
Obecně se uvádí, že procesory Intel Kaby Lake by neměly přinést velké změny v architektuře, avšak vypadá to, že přinejmenším pro jejich integrovaná GPU to platit nebude. Ta mají přinést podstatné změny a novinky.reklama
Právě aktuální procesory Skylake měly dle už neplatné dvouleté strategie Tick-Tock přinést podstatné změny v architektuře, a to oproti předchozím Broadwell. Nový tříletý model Process-Architecture-Optimization ale už nepřinese hned po Skylake procesory využívající nový výrobní proces, ale optimalizovanou generaci vyráběnou tím stávajícím, což bude Kaby Lake a až po ní následuje 10nm generace Cannonlake. Ovšem pokud Intel potřebuje provést změny, rozhodně nemá důvod čekat na generaci, která přijde až po Cannonlake, čili Icelake, i když rozšíření funkčnosti iGPU se nedá označit za velké změny v celé architektuře. A není ani divu, že pokud se něco v procesorech Intel mění, je to především grafika, na níž je stále co zlepšovat, zatímco výkon procesorových jader desktopových procesorů se moc nezlepšuje a mnoho uživatelů to ani nepotřebuje.

Takže co nám integrovaná GPU v generaci Kaby Lake nabídnou oproti 9. generaci v procesorech Skylake? Půjde především o podporu High Dynamic Range (HDR), Wide Color Gamut (Rec.2020) a HDCP 2.2. Kaby Lake budou moci hardwarově kódovat a dekódovat VP8, HEVC 8b, VP9 a HEVC 10b, zatímco Skylake si musí s VP9 a HEVC 10b poradit softwarově. Kaby Lake tak zvládnou 10bitové dekódování HEVC a VP9 a stejně jako Skylake zvládnou i 8bitové kódování a dekódování HEVC a VP8.

Na procesoru Kaby Lake a jeho integrovaném GPU tak budeme moci přehrát video v Ultra HD z Netflixu a také by neměl být problém s videem z YouTube/Google Hangout s rozlišením 4K a 60 snímky za sekundu. V prohlížeči Chrobe bude možné využít hardwarovou akceleraci VP9. Kaby Lake mají také zvládnout připojit až tři displeje s rozlišením 4K/Ultra HD s 60 Hz nebo jeden 5K displej s 30 Hz.

Nové procesory můžeme očekávat spíše až v příštím roce, i když dle oficiálních informací Intelu se stále počítá s koncem tohoto roku.

Zdroj: Fudzilla
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů