www.svethardware.cz
>
>
>
>

Karty AMD a NVIDIA otestovány v náročné The Division

Karty AMD a NVIDIA otestovány v náročné The Division
, , aktualita
Nástup hry Tom Clancy's The Division byl včera trošku zastíněn problémy s novými Game Ready ovladači od firmy NVIDIA, ovšem nyní se už podíváme na to, jak tuto náročnou hru zvládají grafické karty GeForce a konkurenční Radeony.reklama
Tom Clancy’s The Division se řadí mezi AAA hry, což je vidět už na první pohled ze screenshotů ukazujících velice pěknou grafiku, na niž budeme potřebovat výkonnou sestavu. Jedná se také o jednu z nejvíce očekávaných her pro letošní rok, a to jak na PC, tak na konzolích. Vedle vyspělé grafiky se od ní také očekává otevřený svět a RPG prvky. Hráč se ocitne v New Yorku, kde jistá epidemie způsobila krizi, a bojovat tak budeme jak proti šíření epidemie, tak proti soupeřícím frakcím. Zvláštní důraz byl kladen na dynamické počasí, kde Ubisoft využívá moderní funkce nových grafických karet.

NVIDIA včera vypustila nepovedené ovladače 364.47 WHQL, jež jsou optimalizovány právě i pro tuto hru a při té příležitosti jsme se dozvěděli, že na její hraní v rozlišení Full HD bude ideální alespoň GeForce GTX 970 a pro WQHD to bude chtít už rovnou GTX 980 Ti. Pro hraní moderních 3D her nám ale doposud běžně stačila karta úrovně GTX 960, takže se nyní podíváme na to, jaká je skutečnost. Ještě dříve ale mrkneme na oficiální hardwarové požadavky, které Ubisoft zveřejnil již v lednu.

Minimální požadavky:
 • Operační systém: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (pouze 64bit)
 • Procesor: Intel Core i5-2400, AMD FX-6100 nebo lepší
 • RAM: 6 GB
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 560 s 2 GB VRAM / NVIDIA GeForce GTX 760, AMD Radeon HD 7770 s 2 GB VRAM nebo lepší
 • DirectX: Verze 11
 • Prostor na HDD/SSD: 40 GB


Doporučená konfigurace:
 • Operační systém: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (pouze 64bit)
 • Procesor: Intel Core i7-3770, AMD FX-8350 nebo lepší
 • RAM: 8 GB
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 970, AMD Radeon R9 290 nebo lepší
 • DirectX: Verze 11
 • Prostor na HDD/SSD: 40 GB

Jak je tedy vidět, GeForce GTX 970 tu figuruje, ale v doporučené konfiguraci, která mluví o hardwaru potřebném pro vysoké až nejvyšší detaily. A nastavovat toho budeme moci skutečně mnoho, posuďte sami: Ambient Occlusion, Anisotropic Filtering, Chromatic Aberration, Contact Shadows, Depth of Field, Enable Wind-Affected Snow, Extra Streaming Distance, Lens Flare, Local Reflection Quality, Object Detail, Parallax Mapping, Particle Detail, Post FX AA, Reflection Quality, Shadow Quality, Shadow Resolution, Sharpening, Spot Shadow Count, Spot Shadow Resolution, Sub-Surface Scattering, Temporal AA, Texture Quality, Vignette, Volumetric Fog.

Vedle toho nechybí ani efekty z NVIDIA GameWorks jako HBAO+, Percentage Closer Soft Shadows (PCSS) nebo Hybrid Frustum Traced Shadows (HFTS). Abychom mohli využít skutečně všechno včetně veškerých efektů z GameWorks, budeme potřebovat v počítači kartu s čipem Maxwell. PCSS a HFTS ale mohou mít velký negativní dopad na počet snímků za sekundu, ale vždy se můžete rozhodnout, zda preferujete grafiku v plné palbě, nebo vyšší FPS. Je také dobré, že tvůrci nezapomněli do hry integrovat jednotný benchmark, díky němuž se budou lépe srovnávat jednotlivé sestavy. Podívat se na něj můžete v následujícím videu:


Podívejme se tedy na výkon různých karet v rozlišeních 1920 x 1080 a 2560 x 1440.


Dá se říci, že na kartě jako GeForce GTX 960 nebo Radeon R9 280 si můžeme ve Full HD tuto hru ještě zahrát, ale FPS kolem 30 nejsou na požadavky dnešních hráčů nic moc. NVIDIA má tedy pravdu, když doporučuje alespoň GTX 970, která nás dostane blízko k 50 FPS. Nicméně hra byla nastavena na kvalitu Ultra, takže s menším laborováním se jistě dostaneme na výrazně vyšší hodnoty FPS a teď jde jen o to, jaký vliv to bude mít na kvalitu zobrazení.

V rozlišení 2560 x 1440 nastala zajímavá situace. Je jasně vidět propad výkonu karty GTX 970, ale to nebude spojeno s kapacitou paměti (3,5 GB rychlé + 0,5 GB pomalé), neboť GTX 780 Ti má pouze 3 GB paměti a takový propad výkonu nevykázala. V jiných testech také karta GTX 970 nemá v tomto rozlišení problémy, a tak tento propad berme s rezervou. V Ultra HD je to ale již něco jiného, tam to chce alespoň 4 GB paměti, ale to je stejně jedno, neboť vše pod úrovní GTX 980 Ti a Fury X je nepoužitelné a pouze tyto karty sotva dosáhnou na 30 FPS.

Zdroj: wccftech, PCGamesHardware
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře