www.svethardware.cz
>
>
>

Každý měsíc je napadeno 77.000 účtů Steamu, Valve reaguje

Každý měsíc je napadeno 77.000 účtů Steamu, Valve reaguje
, , aktualita
Společnost Valve se rozmluvila o zabezpečení své distribuční platformy Steam Games a uvedla k tomu, že počet úspěšně napadených účtů roste a dostal se až na 77.000 měsíčně. Jde tak o hlavní problém, jak jej vnímají samotní uživatelé.reklama
Útoky na uživatelské účty Steam Games tedy jsou pro Valve závažný problém a jde o hlavní věc, na kterou si uživatelé stěžují. Obvyklým scénářem je, po úspěšném napadení účtu je tento dokonale vyčištěn od všeho, co může být k užitku. Valve tak nyní doufá, že sami uživatelé se začnou více starat o zabezpečení svých účtů a budou využívat při přihlašování jako doplněk i Steam Guard Mobile Authenticator, který je součástí mobilní aplikace Steam. Při každém přihlášení ke Steamu tak budou vyzváni k tomu, aby zadali také kód, jenž bude zaslán právě do mobilní aplikace. To sice značně zvýší bezpečnost, ale také to znamená složitější a zdlouhavější přihlašování k účtu. Výhody a nevýhody ale už musí zvážit každý sám.

Napadání účtů Steamu se v podstatně zvýšené míře objevilo poté, co byla spuštěna služba Steam Trading pro obchodování mezi uživateli. Scénář je tedy zřejmý. Po napadení účtu se vše obchodovatelné využije a v podstatě ukradne a převede na cizí účty. Samotná společnost Valve říká, že nyní může být pro útočníky cílem v podstatě jakýkoliv účet.

Valve také sděluje, že jeho mobilní aplikace dokáže náš účet zabezpečit lépe než ostatní služby jako Google Authenticator. Firma si ale také uvědomuje, že řada uživatelů o takový způsob přihlašování nebude mít zájem, třeba už jen proto, že nevlastní vhodné chytré zařízení. Uvažovala tak dokonce i o zrušení celé služby Steam Trading, ale rozhodla se proti zneužívání účtů bojovat jinak. Pokud někdo nebude používat Steam Guard Mobile Authenticator, tak si při prodeji nějakého "zboží" počká tři dny, čili po tuto dobu bude možné transakci zastavit, což nám dává dobrou šanci zjistit, že náš účet byl napaden. V případě, že budeme obchodovat s přítelem, kterého jsme si přidali přinejmenším před rokem, bude tato lhůta jen jednodenní.

Společnost Valve hodlá monitorovat uživatelské diskuze, aby získala zpětnou vazbu a případně zabezpečovací systém dále upravila.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
30.9.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
30.9.2016,  aktualita, Jan Vítek