www.svethardware.cz
>
>
>

Khronos Group vypustila OpenGL 4.5 a OpenGL ES 3.1

Khronos Group vypustila OpenGL 4.5 a OpenGL ES 3.1
, , aktualita
Khronos Group uvedla novou verzi grafického API OpenGL 4.5. Mimo jiné se objevila i mobilní verze OpenGL ES 3.1, která nabídne kompatibilitu s novou verzí OpenGL. Jednou z velkých změn je oficiální podpora Direct State Access.reklama
Včera byla uvedena nová verze grafického API OpenGL 4.5. Velkou změnou je oficiální podpora funkce Direct State Access (doposud jen jako rozšíření), která znatelně snižuje náročnost programování díky zjednodušení práce dané tím, že je možné přímo pracovat se stavy a jednodušeji se tak pracuje např. s texturami. Dále přibyla funkce Flush Control, která umožňuje ovládat vykonávání příkazů (provedení, pozdržení) pro zvýšení výkonu u vícevláknových aplikací. Přibyly i funkce pro emulaci rozhraní DirectX 11.


OpenGL logo


Nově se objevila i mobilní verze OpenGL ES 3.1, která je kompatibilní s OpenGL 4.5. Aplikace vyvíjené v ES verzi lze nyní bez problémů ladit na běžném PC s OpenGL 4.5. Nové rozhraní je podporováno v produktech ARM Mali Midgard, PowerVR Rogue, NVIDIA Tegra K1 a Intel HD Graphics. Z mobilních zařízení zatím chybí podpora od Qualcommu, počítá se ale s funkčností v Adreno 400. V neposlední řadě Khronos Group informovalo i o podpoře webového grafického rozhraní WebGL, které bude nově podporováno v prohlížeči Internet Explorer 11 i na mobilních zařízeních s příchodem Windows Phone 8.1 a Safari při příchodu verze Apple iOS 8. OpenGL 4.5 navíc přináší vyšší robustnost rozhraní WebGL např. díky možnosti zabránit resetování GPU, které by mohlo ovlivnit jiné běžící aplikace.

Zdroj: www.khronos.org
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik