www.svethardware.cz
>
>

Kickstarter je nyní veřejně prospěšná společnost

Kickstarter je nyní veřejně prospěšná společnost
, , aktualita
Společnost Kickstarter podstoupila velkou změnu, během níž se z ní stala Public Benefit Company, čili veřejně prospěšná společnost. Je tak jednou z mála amerických firem, které do této skupiny patří.reklama
Kickstarter Inc. tedy již není Incorporated, ale Kickstarter PBC - Public Benefit Company, což je poměrně nové označení pro společnosti, které už nemají za primární úkol vytvářet zisk a zodpovídat se akcionářům, ale mají být prospěšné celé společnosti. Asi není třeba nějak zdůrazňovat, že přesně to je její náplní už od začátku.

V USA je zaregistována pouze desetina promile společností jako PBC a mezi jejich zákonné povinnosti patří i to, aby braly v potaz, jaký dopad na celou společnost budou mít jejich aktivity, což je hlavní rozdíl oproti klasickým akciovým společnostem. Kickstarter sám věří, že řady těchto společností se brzy začnou rozrůstat, neboť stále více lidí odmítá v podnikání heslo "zisk nadevše".

Kickstarter se také jako novopečená společnost PBC zavázala, že pět procent svého výdělu po zdanění věnuje na různé vzdělávací programy a také organizacím bojujícím za rovnoprávnost. Tím, že jde o peníze po zdanění, se Kickstarter snaží ukázat, že se tak nesnaží využívat darování peněz pro srážku daně. Firma také uvedla, že během hlasování nebyl žádný z akcionářů proti restrukturalizaci a zveřejnila listinu se svým prohlášením.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře