www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston HyperX Predator: další rychlé PCIe SSD

Kingston HyperX Predator: další rychlé PCIe SSD
, , aktualita
Na CES 2015 se objevila řada nových SSD a mezi nimi nechybí ani velmi rychlé modely určené pro rozhraní PCI Express. Mezi ně patří i nové HyperX Predator PCIe SSD od Kingstonu, které jsou v podstatě vyráběny pro M.2 a dosahují až 1400 MB/s.reklama
CES 2015 tedy bezesporu představuje milník značící novou éru vysoce výkonných SSD určených pro spotřebitelské produkty. Neznamená to, že by se takové modely neobjevovaly už dříve, ale je jich pomálu, s dostupností jsou na štíru a cenově nemohou konkurovat klasickým SSD pro rozhraní SATA 6 Gbps. Běžný uživatel bude rád za oněch cca 500 MB/s výkonu a dále už se bude orientovat spíše dle poměru ceny a kapacity. Je tedy velmi dobré, že se objevuje na trhu stále více rychlých SSD pro běžné počítače, což je základním předpokladem toho, aby jejich cena začala klesat.

Jedním z nich je tedy také Kingston HyperX Predator PCIe SSD v podobě karty pro rozhraní PCI Express 2.0 x4, ovšem už z prvního pohledu je zřejmé, že tato karta slouží pouze jako adaptér a samotné SSD má podobu malé karty pro rozhraní M.2. A v Kingstonu samozřejmě nejsou hloupí, aby každému nutili SSD i s PCIe adaptérem/kartou, takže budou prodávat i samotné SSD pro M.2. Onen adaptér má mimochodem označení HHHL, což značí poloviční výšku a délku (Half-Height, Half-Length).

Již jsme nakousli otázku výkonu, takže víme, že maximem je 1400 MB/s, a to platí jako obvykle pro sekvenční čtení. Sekvenční zápis má až 1000 MB/s, ovšem více se z tiskové zprávy nedozvíme a na stránkách věnovaných produktům HyperX ještě není o nových HyperX Predator PCIe SSD ani zmínka. Kingston ale prozradil alespoň to, že jsou založeny na kontroleru Marvell 88SS9293. Záruka je na všechny modely tříletá a můžeme očekávat, že budou již zakrátko dostupné.
  • SHPM2280P2/240G - M.2 s kapacitou 240 GB
  • SHPM2280P2/480G - M.2 s kapacitou 480 GB
  • SHPM2280P2H/240G - HHHL s kapacitou 240 GB
  • SHPM2280P2H/480G - HHHL s kapacitou 480 GB
  • SHPM2280P2H/960G - HHHL s kapacitou 960 GB (bude uveden později během Q1/Q2)

Zdroj: Kingston
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře