www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston KC310: objemné SSD pro podniky

Kingston KC310: objemné SSD pro podniky
, , aktualita
Kingston si připravil nové 2,5" SSD s vysokou kapacitou, které je určeno především pro podnikové nasazení. Jde o model KC310 s kapacitou 960 GB, od nějž můžeme očekávat především vysokou výdrž.reklama
Kingston o svém KC310 mluví jako o jednom modelu, takže by mělo jít pouze o 960GB SSD. Jde také o podnikové SSD s největší kapacitou, jaké má tento výrobce v nabídce. Založeno je přitom na čtyřjádrovém a osmikanálovém SSD kontroleru Phison PS3110-S10 a využívá klasické rozhraní SATA 6 Gbps. K novému KC310 mají nejblíže SSD série KC300, která má kapacitu od 60 do 480 GB, ovšem založena je ještě na starém kontroleru SandForce SF2281.

Dle Kingstonu je KC310 ideálním modelem pro levnější servery a malé provozovatele datových center určených pro hosting. Jim nové KC310 nabídnou ochranu dat s využitím Advanced SmartECC a Flash ECC. Patří sem i ochrana dat při selhání napájení, která se snaží data co nejdříve dostat z volatilní cache do pamětí Flash, kde budou v bezpečí.

KC310 dosahují výkonu až 550 a 520 MB/s při sekvenčním čtení a zápisu, u náhodného čtení a zápis 4kB dat jsou uvedeny hodnoty 96.000 a 88.000 IOPS a k dispozici je také výsledek z testu PCMark Vantage HDD, a to 80.700 bodů, což je slušné. Hodnota TBW (Total Bytes Written) udávající celkový garantovaný zápis dat je 681 TB, což činí 0,66 DWPD, čili přepsaných disků za den. To se vztahuje k záruční lhůtě, která činí tři roky. Nicméně reálné hodnoty mohou být někde zcela jinde a nikdo by se nedivil, kdyby životnost SSD daleko přesáhla petabajtovou hranici.

Zdroj: TZ Kingston
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik