www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston ohlásil Savage SSD, nástupce HyperX 3K

Kingston ohlásil Savage SSD, nástupce HyperX 3K
, , aktualita
Kingston si připravil nové SSD řady HyperX, které dostalo označení Savage. Z názvu i vzezření nového modelu vyplývá, že jde o SSD pro běžné spotřebitele a snad to bude divoch i s ohledem na výkon.reklama
Kingston HyperX Savage SSD by opravdu mělo být nejvýkonnější SSD v rodině HyperX, neboť nabídne rychlost čtení až 560 MB/s a zápisu až 530 MB/s, přičemž náhodné čtení a zápis (4k) mají hodnoty 100.000 as 89.000 IOPS. HyperX Savage je postaven na kontroleru Phison S10 se čtyřmi jádry a osmi kanály, který má vynikat při práci s komprimovatelnými i nekomprimovatelnými daty.

Nové SSD má za úkol nahradit na trhu už letitý úspěšný model HyperX 3K SSD a k dispozici bude ve verzích s kapacitou 120, 240, 480 a 960 GB, a to buď jako samostatné SSD nebo jako celá sada s 3,5" rámečkem, pouzdrem pro připojení přes USB 3.0, potřebnými kabely a také šroubovákem s vyměnitelnými bity.

Pokud si ale koupíte nejmenší 120GB verzi, budete se muset spokojit se zápisem maximálně 360 MB/s. Zda se liší i v hodnotách IOPS, to výrobce neuvádí. Uvádí však výdrž těchto modelů, a to jako TBW (Total Bytes Written), čili maximální objem zapsaných dat za celou životnost SSD. Model s kapacitou 120 GB má dosáhnout přinejmenším 113 TB, 240GB pak 306 TB, u 480GB to je 416 TB a konečně 960GB má 681 TB. Objem TBW tedy postupně narůstá, ale jeden by očekával, že logicky půjde přibližně o dvojnásobky, ale není tomu tak.

Nové HyperX Savage dostaly tříletou záruku, ovšem na trhu je zatím nenajdeme, tedy pokud nehledáme RAM s tímto označením.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář