www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kingston SSDNow V310 s téměř 1 TB

Kingston SSDNow V310 s téměř 1 TB
, , aktualita
Společnost Kingston Digital zařazuje do své nabídky zbrusu nové modely SSDNow V310 s kapacitou 960 GB, které rozšiřují řadu V. Jedná se o 2,5" SSD využívající rozhraní SATA a kontroler Phison 3108.reklama
Kingston Digital tedy obohacuje řadu SSDNoew V310 o nový model s kapacitou 960 GB, který je vybaven řadičem Phison 3108. Jedná se o klasické SSD formátu 2,5" s výškou 7 mm a rozhraním SATA 6 Gbps. Jako obvykle se dodává ve dvou verzích, a to buď samostatně, nebo s širokým příslušenstvím, mezi nímž najdeme adaptér pro montáž do 3,5" pozice, napájecí i datový kabel, potřebné šroubky, USB pouzdro i s kabelem, rámeček pro instalaci do pozic vyžadujících 9,5 mm vysoké disky a nakonec disk se softwarem pro migraci dat i operačního systému. To jsou všechno užitečné, ale pro řadu uživatelů postradatelné věci.

Co se týče výkonu, pak Kingston SSDNow V310 s kapacitou 960 GB dosahuje dle benchmarku ATTO maximální rychlosti čtení i zápisu 450 MB/s a dle AS-SSD a CrystalDiskMark to pak je 500 MB/s při čtení a 440 MB/s při zápisu. Maximální rychlost náhodného čtení / zápisu 4k podle nástroje IOMETER je 40 000 IOPS a 20 000 IOPS a náhodné čtení / zápis činí 27 000 a 10 500 IOPS.

Spotřeba v klidovém režimu je pouze 0,08 W, ovšem v průměru to pak je 1,28 W a při zápisu dokonce až 5,39 W. Hodnota MTBF byla stanovena na 1 milion hodin, ovšem nás bude spíše zajímat hodnota TBW, čili objem dat, která budeme moci po dobu životnosti na SSD zapsat. Jde o 2728 TB, z čehož vyplývá, že SSD budeme moci kompletně přepsat téměř 3000x. Pokud bychom tedy každý den na ně zapsali data o objemu jeho plné kapacity, vydržet by mělo více jak osm let.

Dostupnost by měla být okamžitá, přičemž v českých obchodech se SSDNoew V310 s 960 GB dá sehnat už od cca 13 600 Kč s daní.

Zdroj: TZ Kingston Digital
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik